3.5 C
Kielce
piątek, 3 maja, 2024
Strona głównaAktualnościPrace przy przebudowie ujęcia wody w Mójczy dobiegły końca

Prace przy przebudowie ujęcia wody w Mójczy dobiegły końca

Zobacz

Zakończyły się prace modernizacyjne ujęcia wody w Miejscowości Mójcza w gminie Daleszyce. Teraz stacja jest bardziej nowoczesna i w pełni spełniająca swoje zadanie. Roboty budowlane rozpoczęły się latem ubiegłego roku i zakończyły w lipcu 2019.

– Realizacja inwestycji jest bardzo ważnym krokiem w stronę zabezpieczenia dobrego dostępu do wody. W gminie ciągle przybywa mieszkańców, co nas bardzo cieszy, ale też stawia przed nami nowe wyzwania. Wraz z rosnącą liczbą mieszkańców, rosną też potrzeby, także w zakresie dostępu do wody. Dlatego tak bardzo ważne w zrównoważonej gospodarce wodno-kanalizacyjnej gminy jest posiadanie nowoczesnych ujęć wody, takich, które będą dobrze spełniały swoje zadanie. Stąd modernizacja ujęcia wody w Mójczy, która jest inwestycją odpowiadającą na zapotrzebowanie społeczne. Cieszę się, że mogliśmy oddać do użytku mieszkańców obiekt, na który czekali – informuje Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

Otoczenie w innym wydaniu

Zupełnie nowy blask zyskało otoczenie obiektu ujęcia wody w Mójczy. Istniejący budynek o powierzchni 130m2 został wyburzony. W jego miejscu wykonano fundamenty pod budynek kontenerowy i osadzono kontener o wymiarach 3,2×4,2×2,8. Przebudowana została także droga i plac na terenie stacji. Stare ogrodzenie odeszło do lamusa, a w jego miejscu pojawiło się nowe wraz z bramą wjazdową i furtką. Teren zyskał też energooszczędne oświetlenie – stanęły tu słupy oświetleniowe wraz z niezbędną instalacją.

Nowoczesny osprzęt

W zakres prac dużej inwestycji przebudowy ujęcia wody w Mójczy wszedł demontaż istniejącego układu hydroforów i orurowania oraz przeniesienie zestawu do nowego budynku. Przebudowano też przewody wodociągowe i zbudowano nowe. Wykonano także nowoczesne wyposażenie komory zasuw – rurociągi KO i zasuwy z tworzywa steroidalnego. Powstała tu również nowa instalacja zasilająco-sterownicza w obrębie stacji wraz z wyniesieniem układu poza budynek stacji. Wykonawca zdemontował stare pompy, orurowanie i armaturę w studniach głębiowych i zamontował nowe. Zamontowano także rurociągi ze studni S1 i S2 do węzła zasuw oraz nowy system chlorowania wody wraz z kanalizacją i zbiornikiem dechloracyjnym. Koszt realizacji zadania wyniósł prawie 430.000,00 złotych.

Agnieszka Olech

Aktualności

233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W stolicy województwa świętokrzyskiego, tak jak i we wszystkich miastach na terenie naszego kraju uroczyście obchodzony jest kolejny jubileusz...

Polecamy