3.5 C
Kielce
środa, 22 stycznia, 2025
Strona głównaOświataPoznawali trudności dzieci i uczniów

Poznawali trudności dzieci i uczniów

Zobacz

23 listopada br. odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu warsztatów „Specyfika funkcjonowania dziecka/ucznia z zespołem Aspergera”, realizowane w ramach projektu „Akademia Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych”.

Szkolenie przeprowadzone zostało przez specjalistów Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piekoszowie: Edytę Witasik (psycholog),  Magdalenę Jerzak ((pedagog) oraz Izabelę Juszkiewicz (pedagog) ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Pierwsza część webinarium poświęcona była wielospecjalistycznej ocenie poziomu funkcjonowania ucznia z uwzględnieniem etapu edukacyjnego, indywidualizacji pracy terapeutycznej dziecka/ucznia z zespołem Aspergera oraz wspomaganiu procesu edukacyjno – terapeutycznego z wykorzystaniem e – narzędzi.

Drugą część stanowiła praca indywidualna uczestników na platformie e-learningowej Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W szkoleniu uczestniczyły 24 osoby: nauczyciele przedszkoli i szkół podstawowych oraz pedagodzy szkolni z województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy uznali szkolenie
i przedstawione na nim treści za bardzo przydatne dla nich w codziennej pracy z dzieckiem z zespołem Aspergera. Zwracali uwagę na atrakcyjność e-narzędzi i deklarowali chęć wykorzystania ich w swojej pracy.

Na platformie e – learningowej zostały zamieszczone także materiały dotyczące tematyki warsztatów oraz pomocna literatura. Powiat kielecki jest koordynatorem projektu pod nazwą „Akademia Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych” w ramach Programu Erasmus+. Partnerami projektu są powiatowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne w Bodzentynie, Chmielniku i w Piekoszowie, Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, Stowarzyszenie Ruchów Europejskich (ATLME) z Portugalii, Innovation Frontiers IKE z Grecji oraz Średnia Szkoła Zawodowa Bedekovčina z Chorwacji. Głównym celem projektu jest wypracowanie modelu efektywnego rozwijania kompetencji kluczowych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez podniesienie umiejętności zawodowych nauczycieli, specjalistów, konsultantów w zakresie włączających form i metod nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania narzędzi ICT.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Aktualności

Ogromny sukces gminy Daleszyce w programie „Czyste Powietrze”

  Gmina Daleszyce kolejny rok z rzędu zajęła świetne 2. miejsce w powiecie kieleckim oraz 5. w województwie świętokrzyskim w rankingu opracowanym przez Polski...

Polecamy