piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaSportPoznaliśmy zwycięzców Morawickiej Ligi Siatkówki

Poznaliśmy zwycięzców Morawickiej Ligi Siatkówki

Ostatnia niedziela czerwca 2021r. była finałowym turniejem Morawickiej Ligi Siatkówki Kobiet i Mężczyzn. VI edycję rozgrywek pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Morawica wygrał w rywalizacji kobiet zespół Kociaki przed LZS Pińczów i Power Girls Bilcza, a w rywalizacji mężczyzn triumfował zespół Kruków, przed Golden Team Bilcza i MT 1. Szczegóły i relacja zdjęciowa poniżej.

IV turniej – 27 czerwiec 2021r.

MĘŻCZYŹNI

Kruki, Golden Team i MT1

W decydującym meczu spotkali się zwycięzcy Grupy A Kruki oraz najlepszy zespół grupy B Golden Team Bilcza. W bardzo emocjonującym finale pierwsze dwa sety wygrała ekipa Pawła Miążka (Kruki), potem inicjatywę przejęli zawodnicy „Złotego Zespołu”, ekipa Filipa Banasika wygrała trzeci set i byli na najlepszej drodze do wygrania czwartego seta – prowadząc wysoko. Wtedy coś się zacięło i Kruki doprowadziły do remisu, wygrywając set i tytuł mistrzowski na przewagi. Trzecie miejsce dla MT 1 Filipa Fortunki po jednostronnym meczu pokonali zespół A Jakoś To Będzie Grzegorza Banaka. W rywalizacji o piąte miejsce wygrał MT 2 Przemysława Kotka pokonując ekipę Naprzodu Bartłomieja Pobochy, na siódmej pozycji zasłużona ekipa Zbyszka Więckowskiego Starzy Morawica.

-170

O kolejności zespołów decyduje: punkty, liczba wygranych meczy, sety, małe punkty (ich różnica), bezpośrednie pojedynki.

Grupa B: STARZY Morawica – NAPRZÓD     0:3 (20:25, 15:25, 23:25)

-80

O miejsce V: NAPRZÓD – MT 2                                 1:3 (16:25, 25:18, 16:25, 17:25)

O miejsce III: MT 1 – A JAKOŚ TO BĘDZIE                 3:0 (25:16, 25:15, 26:24)

O miejsce I: KRUKI – GOLDEN TEAM Bilcza              3:1 (25:18, 25:20, 22:25, 28:26)

KOBIETY

Kociaki, LZS Pińczów i Power Girls

To był sezon zespołu Kociaki – Małgorzaty Wilk, który po przerwie w rozgrywkach miał problemy kadrowe – jednak nie wpłynęły one na formę zespołu. Pozostałe zespoły na podium „nacierały”, ale za każdym razem Kociaki odpierały ataki i wygrały „w cuglach” całe rozgrywki – nie tracąc nawet seta. Drugie miejsce dla zespołu z Pińczowa, które w decydującym spotkaniu podniosły się po przegraniu pierwszego seta z Power Girls i zwyciężyły w pozostałych setach zapewniając sobie wicemistrzostwo. Zespół z Bilczy kierowany przez Katarzynę Płódowską, przed ostatnimi meczami miał realna szansę nawet na wygranie rozgrywek, ale porażka sprawiła, że ubiegłoroczne wicemistrzynie tym razem zajęły trzecie miejsce. Na czwartej pozycji zespół Barbary Tomaszewskiej Bila, zespół z Bilczy co roku robi znaczny progres i być może w przyszłym sezonie będzie walczyć o miejsce na podium. Dalsze miejsc zajęły ekipy z północnego-wschodu naszego województwa, zawodniczki ze Starachowic po emocjonującym meczu pokonały panie z Pawłowa i ostatecznie SMS Absolwenci kierowany przez Tomasza Kozła zajął piąte miejsce. Na szóstym GP Volley Katarzyny Głowackiej, stawkę zamyka młodzież z Morawicy.

Wyniki IV turnieju:

POWER GIRLS Bilcza – LZS Pińczów                                         1:2 ()25:21, 6:25, 22:25)

BILCZA BILA – KOCIAKI                                                                 0:3 (17:25, 19:25, 17:25)

SMS ABSOLWENCI Starachowice – MŁODE Morawica    3:0 (25:16, 25:12, 25:14)

LZS Pińczów – BILCZA BILA                                                         3:0 (25:9, 25:14, 25:21)

MŁODE Morawica – KOCIAKI                                                    0:3 (13:25, 12:25, 10:25)

GP VOLLEY Pawłów – SMS ABSOLWENCI Starachowice 1:2 (20:25, 25:23, 25:22)