3.5 C
Kielce
sobota, 11 maja, 2024
Strona głównaAktualnościPoznaliśmy najlepszych samorządowców!

Poznaliśmy najlepszych samorządowców!

Zobacz

Starosta kielecki Mirosław Gębski wyróżniony wyjątkową nagrodą „Laur Samorządowca”. Podczas uroczystej gali zorganizowanej przez „Echo Dnia” nagrodę w plebiscycie Samorządowiec Roku 2023, odebrał także członek Zarządu Powiatu w Kielcach Cezary Majcher. 

W Kielcach odbyło się Forum Samorządu Regionu Świętokrzyskiego oraz uroczysta gala podczas której poznaliśmy najlepszych samorządowców w powiatach i w całym regionie świętokrzyskim.

Forum połączone było z galą, podczas której po raz pierwszy przyznano nagrody „Laur Samorządowca” dla włodarzy wyróżniających się swoim działaniem, którzy w wyjątkowy sposób angażowali się na rzecz swoich Małych Ojczyzn, a poprzez trafnie podejmowane decyzje, przyczynili się do dynamicznego rozwoju regionu.

Kapituła przyznała to zaszczytne wyróżnienie staroście kieleckiemu Mirosławowi Gębskiemu podkreślając, że świadczy ono o jego wiedzy, kompetencjach i zaangażowaniu w kierowaniu społecznością lokalną. Starosta od wielu lat wykazuje się pełnym zaangażowaniem nie tylko w sprawy mieszkańców powiatu kieleckiego, ale udowadnia swoją postawą, że chęć niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym jest dla niego bardzo ważna. Od początku sprawowania funkcji starosty kieleckiego wprowadził szereg rozwiązań poprawiających jakość obsługi mieszkańców, a także rozszerzył współpracę z organizacjami pozarządowym.

– Dziękuję bardzo za to wyróżnienie, nie tylko dla mnie, ale dla całego Zarządu Powiatu, dla wszystkich radnych, którzy wspierają nasz Zarząd, jak również dla wszystkich pracowników starostwa i jednostek powiatu – powiedział starosta odbierając nagrodę.

Podczas uroczystej gali w Grand Hotelu w Kielcach wręczono także nagrody w plebiscycie Samorządowiec Roku 2023 w ramach akcji „Echa Dnia” – „Mała Ojczyzna – duża sprawa”. Laureaci zostali wybrani głosami czytelników.  Najaktywniejszym i najlepiej ocenionym członkiem powiatu został Cezary Majcher.

– Z ogromną radością i dumą przyjmuję tytuł Najlepiej Ocenianego Członka Zarządu Powiatu. To wyróżnienie jest dla mnie nie tylko potwierdzeniem ciężkiej pracy, ale także symbolem zaufania, jakim obdarzyli mnie mieszkańcy naszego powiatu. Pragnę podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się zrealizować wiele ważnych projektów, które znacząco poprawiły jakość życia w naszym regionie – mówił Cezary Majcher. – Wspólnie zmodernizowaliśmy kilometry dróg powiatowych, co przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Nie spoczywamy jednak na laurach. W bieżącym roku planujemy remont kolejnych odcinków oraz budowę nowych chodników i przejść dla pieszych, aby jeszcze bardziej ułatwić codzienne przemieszczanie się naszych mieszkańców. Dziękuję raz jeszcze za to wyróżnienie. Obiecuję, że nadal będę pracować z pełnym zaangażowaniem, aby nasza “Mała Ojczyzna” była miejscem, z którego wszyscy możemy być dumni.

W ramach zorganizowanego przez „Echo Dnia” Forum Samorządu odbyło się sześć paneli dyskusyjnych. Rozmawiano między innymi na temat – Pozyskiwania środków na inwestycje związane z Zieloną Energią. W dyskusji uczestniczył członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana.

– Powiat intensywnie działa na rzecz zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii. W ramach najnowszych inicjatyw, pozyskano środki na instalację paneli słonecznych oraz pomp ciepła, które stanowią krok w kierunku zielonej transformacji energetycznej – mówi Mariusz Ściana, członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Samorządowiec wymienił inwestycje powiatu kieleckiego, które w ostatnim czasie zyskały dzięki zielonej energii.

– W ramach działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej i ochrony środowiska, nasze placówki edukacyjne i zdrowia przeszły kompleksową termomodernizację. Dzięki temu, udało się osiągnąć znaczące korzyści, zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne. Chodzi o Szpital Powiatowy w Chmielniku, szpital przy ulicy Prostej czy szkołę w Łopusznie – mówił Mariusz Ściana.

Korzyści z termomodernizacji to przede wszystkim oszczędności finansowe, czyli zmniejszenie kosztów utrzymania placówek dzięki obniżeniu rachunków za energię, poprawa komfortu termicznego, czyli lepsze warunki pracy i nauki dla uczniów i nauczycieli, ochrona środowiska – czyli redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery i przyczynianie się do walki ze zmianami klimatycznymi czy podniesienie estetyki i funkcjonalności budynków.

– Dzięki tym zmianom, nasze placówki stały się przykładem odpowiedzialnego podejścia do zarządzania zasobami i środowiskiem, a także inspiracją dla innych instytucji do podjęcia podobnych działań. To ważny krok naprzód w realizacji celów zrównoważonego rozwoju i potwierdzenie zaangażowania władz lokalnych w promowanie czystej energii – dodaje.

Aktualności

Sandomierz wciągnięty w kryminalną zagadkę – sukces gry miejskiej „Sandomierz CRIME STORY”

Miasto Sandomierz stało się areną emocjonującej gry miejskiej „Sandomierz CRIME STORY”, która zgromadziła 31 zespołów z szkół średnich województw...

Polecamy