Mieszkańcy Sukowa połączyli siły w słusznej sprawie – posprzątali swoje miejsce do życia. Efektem wiosennych porządków, których inicjatorem było Stowarzyszenie Nasz Suków, była tona uzbieranych śmieci!

Na apel Stowarzyszenia Nasz Suków odpowiedziało dwadzieścia osób. W akcję sprzątania okolicy włączyli się zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie zabrakło sołtysa Sukowa oraz członków Rady Sołeckiej. Wydarzenie wsparły też przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich Sukowianki znad Lubrznki, druhowie z OSP Suków, uczniowie Szkoły Podstawowej z Sukowa, a także członkowie Stowarzyszenia Nasz Suków.

Śmiałkowie z wielkim zaangażowaniem zabrali się do sprzątania zakątków okolicy: rogatek, drogi na Papiernię, Mójczę i leśnego odcinka między Borkami a Babiem. Nikt chyba nie spodziewał się takiej ilości śmieci w tych miejscach.

Efekt przeprowadzonej akcji sprzątania Sukowa przeszedł najśmielsze oczekiwania jej uczestników. Zebrano w sumie setkę worków i mnóstwo starych opon, które zapełniły ciężarówkę wspierającego wydarzenie Zakładu Usług Komunalnych w Daleszycach.


Po wytężonej, kilkugodzinnej pracy przyszedł czas na odpoczynek i wspólne grillowanie. Gratulujemy mieszkańcom zaangażowania i świetnej organizacji!

Agnieszka Olech

Galeria