3.5 C
Kielce
poniedziałek, 23 grudnia, 2024
Strona głównaAktualnościPoradnie przyszpitalne otwierają się dla pacjentów

Poradnie przyszpitalne otwierają się dla pacjentów

Zobacz

W ograniczonej liczbie i ścisłym reżimie sanitarnym – po prawie dwóch miesiącach wraca bezpośredni kontakt w obsłudze pacjentów w powiatowych poradniach przyszpitalnych.

W Szpitalu Powiatowym w Chmielniku od dzisiaj wznawiają swoją działalność wszystkie poradnie: ginekologiczno-położnicza, chirurgiczna, neurologiczna, kardiologiczna, ortopedyczna, urologiczna, pulmonologiczna, okulistyczna oraz zdrowia psychicznego. Działalność wznawia także Pracownia Rehabilitacji Ruchowej i Fizykoterapii. Zgodnie z wytycznymi resortu zdrowia i GIS prowadzona będzie rehabilitacja ruchowa i fizykoterapia, bez masażu.

Dotychczas w dobie pandemii koronawirusa i wprowadzeniu stanu epidemii w kraju przez rząd, poradnie specjalistyczne udzielały teleporad i tylko w sytuacjach pilnych oraz ostrych jest możliwość bezpośredniej wizyty u lekarza.

– Poradnie chirurgiczna, ortopedyczna, ginekologiczno-położnicza, okulistyczna oraz zdrowia psychicznego przyjmują już pacjentów. Teraz wznawiamy bezpośredni kontakt w kolejnych. W pierwszej kolejności w poradniach: kardiologicznej i neurologicznej przyjmowani będą pacjenci pierwszorazowi. Aby zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa i uniknąć kumulowania się osób w przychodniach, wprowadziliśmy też limit osób – mówi Jolanta Rybczyk, dyrektorka szpitala.

– Na bieżąco wykonujemy badania terminowe, takie jak prenatalne, których nie można było odłożyć w czasie. Rozpoczęliśmy działanie Poradni Profilaktyki Chorób Piersi i planowane zabiegi mammotomiczne, czyli biopsje. Planowane zabiegi ginekologiczne nie są jeszcze wykonywane – dodaje Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka – Szpitala Specjalistycznego w Kielcach. Wkrótce planowe przyjęcia pacjentek rozpoczną poradnie: ginekologiczno-położnicza, leczenia niepłodności, patologii ciąży.

– Wciąż obowiązuje nas ścisły reżim sanitarny. Pacjentki powinny zgłaszać się do poradni w maseczkach i rękawiczkach, na wyznaczoną godzinę, same, bez osób towarzyszących – przypomina Rafał Szpak. Co więcej, aby zwiększyć bezpieczeństwo, przeniesione zostały poradnie, by oddzielić je od szpitala.

W dalszym ciągu w szpitalu nie odbywają się porody rodzinne i nie działa szkoła rodzenia.

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy