środa, 24 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościPodsumowanie IV kolejki Morawickiej Ligi Futsalu

Podsumowanie IV kolejki Morawickiej Ligi Futsalu

Tak jak przewidywaliśmy najbardziej wyrównanym i emocjonującym pojedynkiem II ligi był mecz wicelidera i lidera. Sytuacja w meczu zmieniała się kilkukrotnie, do przerwy prowadzili zawodnicy Tsunami, po zmianie stron lider zdołał odrobić starty i ostatecznie zwyciężył 4:2 – po hat-triku Bartłomieja Wysockiego. Ta porażka kosztowała ekipę z Siekierna utratę pozycji wicelidera i po przewidywanych zwycięstwach  Jumaru i Soccera, zanotowali spadek na czwartą pozycję. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała ekipa FC Galactik Michała Goli pokonując Błyskawicę. Natomiast nastąpiła zmiana lidera w rozgrywkach pierwszoligowych, pauzujące Hercu wyprzedził Ceramik Murexin zostając nowym liderem. O tym kto nim zostanie decydował mecz pomiędzy niepokonanym dotąd Ceramikiem a Cupra Autorud. Podobnie jak w rozgrywkach drugiej ligi na szczycie, to spotkanie też miało kilka faz. W pierwszej połowie przewaga ekipy z Bilczy i prowadzenie 2:0, po zmianie stron przewaga Cupry i cztery bramki i wydawało się spokojne zwycięstwo do 28 minuty. Cierpliwość Ceramika została nagrodzona dwoma bramkami i doprowadzeniem do remisu, ostatecznie dodatkowy punkt za wygranie w serii rzutów karnych powędrował do ekipy z Bilczy. Lider mógł powiększyć przewagę w tabeli, ale niespodziewanie choć całkiem zasłużenie uległ w swoim drugim meczu ekipie Nebulones 0:3, hat-trikiem w tym spotkaniu popisał się Tomasz Paniec. Swojej szansy nie wykorzystał zespół Patryka Wody 4 Fun Team, który pomimo prowadzenia 3:0 i to w drugiej połowie uległ Albatrosom. Sytuacja w tabeli bardzo się spłaszczyła – lidera i piąty w tabeli zespół Dafi Drink Team dzieli tylko 2 punkty. Podczas czwartej serii spotkań padło 62 bramki (39 w pierwszej i 23 goli w drugiej lidze), 2 z nich były zawodnicy strzelili do własnej bramki. Oprócz w/w bramkostrzelnych zawodników trzech zawodników Cupra Autorud zanotowało bardzo dobre rezultaty strzeleckie: Stanislav Mokrosnop 5 bramek, Marcin Piotrowski 3 gole oraz Karol Lurzyński także 3. Swoje atuty pokazali także wyborni strzelcy Albatrosów Dawid Stępień 4 bramki i Maciej piecyk z 3 golami w tej kolejce. Zawodnicy otrzymali 10 napomnień (6/4), obyło się bez wykluczeń. Sędziowie podyktowali dwa rzuty karne przedłużone – oba wykorzystane. MVP trzeciej serii spotkań zostali wybrani Tomasz Paniec z ekipy Nebulones oraz Bartłomiej Wysocki z Cupra Autorud II.

ZGKiR

Budynki mieszkalne – informacja o pomocy dla poszkodowanych w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej

Rodziny i osoby samotnie gospodarujące, które w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej poniosły straty w budynkach mieszkalnych, w których rodzina mieszkała w momencie...