niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaSportPobiegli Tropem Wilczym

Pobiegli Tropem Wilczym

Starosta kielecki Mirosław Gębski w niedzielę uczestniczył w wydarzeniu zorganizowanym w gminie Strawczyn, którego celem było upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. W Oblęgorku blisko 150 osób pobiegło Tropem Wilczym – w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Bieg odbywał się na dwóch dystansach – 1963 metry (Bieg Honorowy upamiętniający ostatniego Żołnierza Wyklętego) i dłuższym – 6 km (Wyklęta 6-ka).

Start i meta biegu zlokalizowane był przy wejściu do Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego (Aleja Lipowa w Oblęgorku).

Bieg Honorowy zwyciężył Tymon Mazurkiewicz z TS Akwedukt Kielce (00:04:20). Drugie miejsce zajął Patryk Sobczyński z Woźniak Running Team (00:04:20), a trzeci na mecie stanął Dawid Kos (00:04:32).

W biegu Wyklęta 6 zwyciężył Jakub Gaweł z Woźniak Running Team (00:22:03), drugi był Sebastian Łukasiewicz z Klubu Biegowego Gepard (00:22:21), a trzecie miejsce otrzymał Rafał Lewocha z Woźniak RUNNING TEAM (00:22:58).

Starosta kielecki Mirosław Gębski sprawował patronat honorowy nad wydarzeniem, a Starostwo Powiatowe w Kielcach przekazało nagrody rzeczowe dla zwycięzców biegu.

Wydarzenie przy wsparciu partnerów zorganizowało Samorządowe Centrum Kultury Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie oraz Fundacja Wolność i Demokracja.

Celem biegu było m.in. uczczenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz oddanie hołdu wszystkim żołnierzom podziemia antykomunistycznego walczącym w latach 1944-1963.