3.5 C
Kielce
poniedziałek, 14 lipca, 2025
Strona głównaAktualnościPlatforma widokowa i ścieżka dydaktyczna – ruszają prace projektowe

Platforma widokowa i ścieżka dydaktyczna – ruszają prace projektowe

Zobacz

13 września samorząd gminy Daleszyce podpisał umowę z wykonawcą na budowę platformy widokowej w Daleszycach oraz zagospodarowanie miejsc wokół świetlic w Cisowie i Widełkach. Staną tu wiaty ze stołami i miejscami siedzącymi, będzie także oznakowana ścieżka dydaktyczna.

Jak poinformował burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński, inwestycja zostanie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. – Ze strony samorządu wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Umowa z wykonawcą została podpisana, prace projektowe ruszą lada dzień. Zakończenie robót budowlanych przewidujemy na maj przyszłego roku – mówi burmistrz Dariusz Meresiński.

Wykonawcą inwestycji wybranym w przetargu nieograniczonym jest Firma Projektowo-Budowlana „WŁODAR” Michał Włodarz. Umowę na wykonanie zadania swoimi podpisami sygnowali: z upoważnienia burmistrza sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Daleszyce Piotr Ferens przy kontrasygnacie zastępcy skarbnika Ilony Piwowarskiej oraz właściciel firmy Michał Włodarz.

Zadanie przewiduje zagospodarowanie terenu po byłej kopalni kamienia w Daleszycach oraz zagospodarowanie miejsc wokół świetlic wiejskich w miejscowościach Cisów i Widełki. Powstanie tu ścieżka dydaktyczna w formie pętli i platforma widokowa z trzema przystankami.

Taras widokowy będzie miał konstrukcję drewnianą i wysokość minimum 15 metrów nad poziomem terenu. Powstaną tu cztery stanowiska postojowe, plus jedno dla osób niepełnosprawnych. Wokół platformy staną tablice informacyjne, kosze na śmieci, toaleta, ławki parkowe i stojaki na rowery.

Wokół świetlic oprócz miejsc postojowych, toalet, tablic informacyjnych, ławek parkowych, koszy na śmieci i stojaków dla rowerów wybudowane będą także drewniane wiaty z miejscami siedzącymi i stołami. Ścieżka dydaktyczna zostanie odpowiednio oznakowana i wyposażona w tablice informacyjne.

Koszt wykonania zadania to 579 tys. 900 złotych. Zamówienie współfinansowane jest ze środków RPOWŚ 2014-2020, działanie 6.3 Ochrona i wykorzystanie obszarów cennych przyrodniczo – ZIT KOF. Zakończenie prac i oddanie obiektów do użytku zaplanowano na maj przyszłego roku.

Agnieszka Olech

Galeria

Aktualności

Dofinansowanie inwestycji polegających na wymianie źródeł ciepła ze środków budżetu gminy Chęciny na 2025 rok

                                                                                                                           OGŁOSZENIEo naborze wniosków na dofinansowanie inwestycji polegających na wymianie źródeł ciepła ze środków budżetu gminy Chęciny na 2025 rokTERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW: OD...

Polecamy