W niedzielne popołudnie odbyło się pierwsze Święto Pierzchnicy – największa impreza plenerowa w gminie. W obchodach uczestniczył członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana.

W programie nie zabrakło atrakcji dla każdego, kto przybył na tegoroczne Dni Pierzchnicy. Podczas uroczystego otwarcia imprezy, członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana życzył wszystkim przybyłym na rynek w Pierzchnicy jak najlepszych wrażeń połączonych z dobrą zabawą. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również m.in. Krzysztof Słoń senator RP, Agata Wojtyszek wojewoda świętokrzyski oraz radna powiatowa Irena Gmyr.

Na scenie nie zabrakło występów zespołów ludowych z terenu gminy: Gumieniczanek, Pierzchniczanek, Pierzchniczan, Drugnianek, Górecek, Wierzbianek, Maleszowianek. Zaprezentowały się również dzieci i młodzieży ze Świetlic Aktywator, a także Zespół Radek Sroka i Julia Kamińska. Gwiazdą wieczoru był MARCUS P, który zachwycił przybyłych gości i uczestników imprezy, porywając ich do tańca..

Podczas imprezy najmłodsi uczestnicy mogli bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, skakać po trampolinie, a także zjeść coś słodkiego i pysznego.  Można było także podziwiać i zakupić wyroby artystyczne, rękodzielnicze, jak również zioła od miejscowych zielarzy, a także posmakować dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Pierzchnica. 23 lip
2019 Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy Święto Pierzchnicy


 

Galeria