sobota, 4 maja, 2024
Strona głównaSportPierwsze starty LKS INDUSTRIA ZNICZ CHĘCINY w nowym sezonie

Pierwsze starty LKS INDUSTRIA ZNICZ CHĘCINY w nowym sezonie

W dniach 24 – 26 sierpnia 2023 r. żeńska reprezentacja klubu walczyła w Białymstoku, w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w grupie wiekowej Kadetek i Młodzieżowej.

Osiągnięte wyniki potwierdziły świetną formę zawodniczek po ciężko przepracowanym wakacyjnym czasie. Panie przywiozły 6 medali.

W grupie kadetek srebrne krążki wywalczyły: Zięba Klaudia kat 57kg oraz Kocia Nadia kat 61kg. Brązowe medale wywalczyły: Gibalska Julia kat 53kg i Rosińska Amelia kat 69kg.

Poza strefą medalową znalazły się: Wiatr Wiktoria kat 53kg, Pobocha Maria kat 53kg, Bukowska Julia kat 57kg

Drużynowo LKS Industria Znicz Chęciny w grupie kadetek wywalczył I miejsce!

W grupie młodzieżowej, dwa brązowe medale wywalczyły: Jakubowska Anna kat 72kg oraz Gibalska Zuzanna kat 76kg.

Kolejne zmagania na matach miały miejsce w Kielcach w dniach 9 – 10 września 2023 r. podczas Turnieju Gór Świętokrzyskich Młodziczek, młodzików i dzieci w zapasach kobiet i w stylu wolnym.

Reprezentanci Znicza rywalizowali z zawodnikami z Polski, Węgier i Rumuni.

Wyniki w grupie dzieci:

Srebrny medal wywalczył Tomasz Kruk. Z brązowymi medalami wrócili: Malarczyk Patrycja, Domagała Kalina, Zapała Adam oraz Myśliński Maciej.

Wyniki w kategorii Młodziczki:
Złoty medal wywalczyła Bukowska Hanna. Brązowe medale zdobyły: Kocia Daria i Gwóźdź Oliwia.

Wyniki w kategorii Młodzicy:
Srebro wywalczył Kobiec Bartosz.

Tuż poza podium uplasowali się: Zapala Alicja, Wawrzycka Alicja, Wawrzycka Aleksandra oraz Kosiński Wojciech.

Był to pierwszy turniej po wakacjach w tych grupach wiekowych.

Już tydzień później, 16 września 2023 r. zawodnicy wyjechali do Siedlec, gdzie stoczyli pojedynki podczas Międzynarodowego Memoriału im. Tadeusza i Zygmunta Strusa.

W kategorii Młodziczki I miejsce wywalczyła Daria Kocia kat. 39 kg, natomiast w kategorii  Kadetki również I miejsce zdobyła Nadia Kocia kat. 61 kg. Brawo dla sióstr!

Na II miejscu stanęła Wiktoria Wiatr kat. 57 kg, również II miejsce

Daryna Dubovets kat. 72 kg, III miejsce Anna Yatskevich kat. 53 kg oraz III miejsce Amelia Rosińska kat. 69 kg.

Drużynowo chęciński klub zajął miejsce II.

W ten sam weekend 7osobowa ekipa udała się do Stargardu na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół w zapasach kobiet i styl wolny.

W zawodach uczestniczyło ponad 300 zawodników i zawodniczek w grupie wiekowej Młodziczek, młodzików i dzieci.

W sobotę walczyło 2 panów: brązowy medal wywalczył Valchuk Dima kat 35kg.

Tuż poza podium uplasował się Bartosz Kobiec w kat 62kg.

W grupie młodszych Młodziczek złoty medal wywalczyła Hanna Bukowska w kat 30kg i tym samym została Mistrzynią Polski Szkół w zapasach!

Srebrny medal zdobyła Malarczyk Patrycja kat 33kg.

W kategorii Młodziczki: srebro zdobyła Gabriela Stokowiec kat 66kg. Brąz wywalczyły: Kabała Katarzyna kat 66kg, oraz Bukowska Patrycja w najliczniej obstawionej kategorii 50kg.

Wielkie gratulacje składamy zawodniczkom, zawodnikom i trenerom! Tak dobry początek sezonu wróży sukces w kolejnych zawodach. Życzymy niesłabnącej formy i dalszych sukcesów w całym roku startowym.