Pół roku działań kolejnego sezonu kulturalno-edukacyjnego Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie za nami. W niedzielę, 21 stycznia, na deskach sali teatralnej Centrum Kultury w ramach Przeglądu Talentów zaprezentowali się uczestnicy zajęć wokalnych i muzycznych. Wręczono także nagrody dla zwycięzców Przeglądu Obrzędów Ludowych.

Tym razem, przed liczną publicznością swoje talenty pokazali soliści i instrumentaliści. Można było usłyszeć nie tylko najpiękniejsze polskie piosenki i melodie, ale też i prawdziwe światowe hity, jak chociażby „Despacito”, które zrobiło wśród piekoszowskiej publiczności prawdziwą furorę. Jak podkreślano, minione pół roku pracy i systematycznych ćwiczeń przyniosło znakomite efekty. – Na zajęcia mogą przychodzić dzieci w każdym wieku. Od samego początku zależało mi, aby nie były one przykrym obowiązkiem, a przyjemnością i jednocześnie oczywiście nauką. Dzieci są szalenie zdolne i robią szybkie postępy. Jestem z nich bardzo dumna – mówiła Izabela Tomaszewska, instruktor pianina, wraz z którą zajęcia wokalno-instrumentalne w BCK w Piekoszowie prowadzi także ucząca wokalu Dorota Ząbek oraz Bogusław Dziedzic, instruktor gry na keyboardzie i gitarze.

Młodzi adepci sztuki wokalno-instrumentalnej chętnie uczestniczą w prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów zajęciach. Jak zgodnie podkreślali, mogą tu rozwijać i szlifować swoje talenty. – Zajęcia są wspaniałe. Nasi instruktorzy dają nam wiele cennych wskazówek i pokazują właściwą drogę rozwoju. Zachęcam do skorzystania z zajęć wszystkich tych, którzy kochają muzykę – przekonywała Gabriela Nartowska, wraz z którą na piekoszowskiej scenie zaprezentowało swoje zdolności blisko dwudziestu świetnie zapowiadających się wokalistów i muzyków.

Zdobyte przez młode talenty umiejętności zachwyciły zebraną publiczność. Jak podkreśla wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek, talentów w Piekoszowie nie brakuje. – Zawsze twierdziłem, że wśród dzieci i młodzieży są osoby, które posiadają w sobie talent w różnych dziedzinach, w tym przypadku w dziedzinie muzyki. Było to widać podczas przeglądu, gdzie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Przed nimi pojawia się właśnie ścieżka przygody, która mam nadzieję, że zamieni się w perspektywie czasu w ścieżkę kariery – mówi wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek i zaznacza, że do osiągnięcia mistrzostwa prowadzi długa droga. – Aby zostać mistrzem potrzeba wiele samodyscypliny, samozaparcia, ciężkiej pracy i cierpliwości, bo nie zawsze wyniki przychodzą tak szybko, jak byśmy sobie tego życzyli. Stąd potrzebna jest cierpliwość, ale i szczęście, bez którego trudno dojść na wymarzony szczyt. Wszystkim naszym młodym talentom życzę, aby w swojej pasji osiągnęli najwyższe szczyty – życzył wójt, Zbigniew Piątek.


Gminny przegląd talentów stał się także doskonałą okazją do wręczenia nagród wójta gminy Piekoszów, Zbigniewa Piątka, w Przeglądzie Obrzędów Ludowych, który odbył się pod koniec ubiegłego roku. Ex aequo I miejsce zdobył Zespół Ludowy Jaworzanki z Jaworza w gminie Zagnańsk i Stowarzyszenie Świętokrzyskie Jodły z gminy Bodzentyn. Każdy z zespołów otrzymał w nagrodę po 500 zł. – Nie spodziewaliśmy się tej wygranej. Jest ona dla nas wielką motywacją do dalszej pracy – przyznała Ewa Pięta z Zespołu Ludowego Jaworzanki z Jaworza. Warto przypomnieć, że miejsce drugie w konkursie i nagrodę w kwocie 300 złotych przyznano dla Stowarzyszenia Wzdolskie Kołowrotki z gminy Bodzentyn. Trzecie miejsce i nagrodę 200 złotych zdobył Zespół Śpiewaczy Piekoszowianie, a wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Jachowej z gminy Górno.

Trzeba przyznać, że podsumowanie minionego półrocza sezonu kulturalno-edukacyjnego Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie okazało się być prawdziwym pokazem talentów, które szlifowane pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów zamieniają się sukcesywnie w prawdziwe perełki wokalne i instrumentalne.

Galeria