3.5 C
Kielce
niedziela, 5 maja, 2024
Strona głównaAktualnościPiąte miejsce młodych piłkarzy ręcznych ze Szkoły Podstawowej w Wolicy w turnieju finałowym ˝I...

Piąte miejsce młodych piłkarzy ręcznych ze Szkoły Podstawowej w Wolicy w turnieju finałowym ˝I Ty możesz zostać Mistrzem˝

Zobacz

12 grudnia 2017 roku w Radoszycach odbył się turniej finałowy „ I Ty możesz zostać Mistrzem”. W imprezie wzięło udział ponad 200 uczniów szkół podstawowych z województwa Świętokrzyskiego. Do rywalizacji przystąpiło osiem szkół: Szkoła Podstawowa Kunów, Wolica, Królewiec, Łopuszno, Busko- Zdrój, Skorzeszyce, oraz dwie drużyny z Radoszyc. Po uroczystym otwarciu i przemówień ze strony wójta gminy Radoszyce, Michała Pękali, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Agaty Binkowskiej, prezesa Świętokrzyskiego Związku Piłki Ręcznej w Kielcach, Grzegorza Budziosza wszyscy uczestnicy przystąpili do wspólnej rozgrzewki, którą poprowadzili zawodnicy PGE VIVE TAURON KIELCE oraz KORONA HANDBALL KIELCE. Zawodnicy Michał Jurkiewicz, Mateusz Jachlewski i zawodniczki Kornelia Czubaj, Karolina Mochocka, Aleksandra Janczyk poprowadzili „ Trening z Mistrzem”, który miał być wstępem do turnieju. Drużyny podzielono na dwie grupy, grając systemem „ każdy z każdym”.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wolicy rywalizowała w grupie z zespołami z Łopuszna, Buska- Zdroju, Radoszyc II. Pierwsze spotkanie Woliczanie przegrali z Łopusznem 12-5, następnie zwyciężyli z drużyną SP Radoszyce II 13-2 i przegrali decydujące spotkanie o wejście do fazy półfinałowej turnieju z Buskiem – Zdrój 8-9.

Po ciekawej rywalizacji w finale spotkały się drużyny ze Szkół Podstawowych w Królewcu i Łopusznie, zwyciężyła drużyna z Królewca 8-3. W meczu o 3 miejsce gospodarze z Radoszyc przegrali z Buskiem – Zdrój 8-10. Podczas ceremonii zakończenia wszyscy uczestnicy otrzymali medale i nagrody rzeczowe. Zwieńczeniem turnieju był wspaniały tort ufundowany z okazji 100 lecia istnienia Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Organizatorami imprezy sportowo- rekreacyjnej „I Ty możesz zostać Mistrzem” było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej, w ramach ogólnopolskiego Programu Związku Piłki Ręcznej w Polsce i Ministerstwa Sportu i Turystyki „Gramy w ręczną” oraz Świętokrzyskiego Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej „ Dziecięca Piłka Ręczna”.