czwartek, 2 maja, 2024
Strona głównaSportPatrycja Bukowska z LKS Znicz Chęciny piątą zawodniczką Mistrzostw Europy U15 w Zagrzebiu

W dniach 15-18 lipca odbyły się Mistrzostwa Europy U15 w Zagrzebiu. Patrycja Bukowska – zawodniczka LKS Znicz Chęciny, walcząca w kategorii 39kg, stoczyła trzy pojedynki. W ćwierćfinałowej walce wygrała przez przewagę techniczną 10:0 z reprezentantką Bułgarii Marselą Steliyanovą Georgieva. Niestety w półfinałowym pojedynku, po zaciętej walce, przegrała 2:4 z Greczynką Marią Louizą Gkika (późniejsza mistrzyni Europy) i pozostała jej walka o brązowy medal turnieju. W „małym finale” o brąz, po emocjonującej walce, niestety przegrała 2:12 z reprezentantką Turcji Yagmur Karabacak i uplasowała się tuż za podium medalowym. Z Mistrzostw Europy U15 wróciła z piątym miejscem.

Patrycja z Mistrzostw Europy przywiozła cenne doświadczenie i naukę, która z pewnością zaowocuje w przyszłości. Gratulujemy Patrycji, trenerom klubowym i kadrowym. Dziękujemy za wsparcie dzięki, któremu Patrycja mogła uczestniczyć w tak ważnym dla niej wydarzeniu – Gminie i Miastu Chęciny, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskim Kopalniom Surowców Mineralnych.