– Czwarta edycja TOGETAIR ponownie odbędzie się w przestrzeni Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Temat energii będzie dominował – ale porozmawiamy również o czystym powietrzu, o tym, czy nasza gospodarka może być zeroemisyjna bądź neutralna klimatycznie. Polskie, europejskie i światowe cele klimatyczne będą osią debat oraz rozmów przy okrągłych stołach – zapowiada Agata Śmieja, pomysłodawczyni Szczytu, Prezes Fundacji Czyste Powietrze. Patronem Honorowym tego wydarzenia jest marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.
AGENDA TEMATYCZNA TOGETAIR 2023
OBSERWUJ NAS: https://togetair.eu/ Facebook Instagram Twitter LinkedIn YouTube Money.pl
Wydarzenie do tej pory uzyskało szereg prestiżowych patronatów, m.in. Roberty Metsoli, przewodniczącej Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz szeregu polskich i zagranicznych mediów, uczelni wyższych, instytucji, ministerstw i marszałków województw.
PEŁNA LISTA PATRONÓW I PARTNERÓW TOGETAIR
Togetair 2022 miał imponujące wyniki dotarcia: ponad 42 mln zasięgu, blisko 8 tysięcy publikacji, 15 mln rozpoczętych streamów i transmisji online, 20 mln w kampaniach DOOH, 16 mln złotych ekwiwalentu reklamowego AVE. Organizatorzy deklarują, że w tym roku można liczyć na jeszcze większy sukces.
UNIWERSYTET WARSZAWSKI DLA KLIMATU
Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny TOGETAIR po raz kolejny odbędzie się w przestrzeniach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczelnia, zgodnie ze swoim zaangażowaniem w sprawy klimatyczne i środowiskowe, objęła wydarzenie patronatem.
– Potrzebne są nam świadome i skoordynowane działania oparte o rzetelne badania naukowe w zakresie ochrony środowiska, ale każdy z nas może swoimi decyzjami, wyborami i rozwiązaniami wpłynąć na ochronę i poprawę jakości wszystkich komponentów środowiska. Uniwersytet Warszawski podejmuje coraz liczniejsze inicjatywy na rzecz klimatu oraz ochrony środowiska naturalnego. Także poprzez swoją misję i strategię realizowaną w działalności badawczej, dydaktycznej i społecznej UW podjął szereg inicjatyw, programów oraz projektów, które pomagają realizować cele zrównoważonego rozwoju – deklaruje prof. Alojzy Z. Nowak, rektor Uniwersytetu Warszawskiego.
OTWARTE OKRĄGŁE STOŁY – bo Twój głos jest ważny
Otwarty Okrągły Stół to nowa formuła, którą organizatorzy wprowadzają podczas IV edycji Togetair, aby umożliwić zaprezentowanie możliwie pełnego głosu na temat ekologii.
Otwarty Okrągły Stół to moderowana dyskusja na temat najbardziej palących tematów, streamowana przez media społecznościowe Szczytu oraz przez naszych partnerów medialnych. Celem jest sformułowanie podczas otwartej dyskusji postulatów IV Szczytu Togetair 2023.
ORGANIZATORZY TOGETAIR ZAPRASZAJĄ DO OKRĄGŁEGO STOŁU
Podczas rozmów prezentowane będą cztery główne punkty widzenia na ekologię:
- ekoentuzjaści
- ekosceptycy
- patrioci lokalni
- wrażliwi cenowo
Organizatorzy zapraszają liderów każdej z tych opcji, studentów, organizacje pozarządowe i każdego, komu bliskie są sprawy środowiskowe.
ZAREJESTRUJ SIĘ NA DYSKUSJE OKRĄGŁEGO STOŁU
Otwarty Okrągły Stół trwa każdego dnia Szczytu w godz. 12.00-17.00.
PROGRAM DEBAT PRZY OKRĄGŁYM STOLE
20.04. 2023 WSPÓLNY OKRĄGŁY STÓŁ – środowisko, w którym żyjemy
12:00- 13:00 WODA – znikające źródło życia
13:15- 14:15 LESS WASTE – czy jest realne w świecie “MORE BUY”
14:30- 15:30 LOKALNE WYZWANIA EKOLOGICZNE – jak mogę wpłynąć na najbliższe środowisko
15:45- 17:00 EKO PRODUKTY – czy ekościema
21. 04. WSPÓLNY OKRĄGŁY STÓŁ – człowiek i inne gatunki
12:00- 13:00 EDUKACJA DLA PLANETY – od przedszkola do uczelni wyższej
13:15- 14:15 ŻYWNOŚĆ i jej wpływ na zmianę klimatu
14:30- 15:30 ZDROWIE DLA PLANETY – jak zmiana środowiska zmienia nasze samopoczucie
15:45- 17:00 FAKTY I MITY – odpowiedzialność za informację
ZMIANA ŚWIADOMOŚCI
Pierwszy i podstawowy cel Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR to budowanie świadomości.
– Jestesmy imprezą wielosektorową. Zapraszamy polityków, decydentów, biznes prywatny i państwowy, uczelnie wyższe, NGOsy, media. Chcemy, aby decydenci usłyszeli, jakie są potrzeby biznesu, nauki i jednostki. A coraz częściej Polacy mówią o tym, że wybory ekologiczne i dbanie o środowisko jest dla nich ważne – zaznacza Agata Śmieja.- Drugim celem jest budowanie mostów i współpracy. Wyzwania klimatyczne są tak duże, a my tak mocno zdewastowaliśmy świat, że aby powstrzymać katastrofę, musimy zaangażować się wszyscy. Znaleźć rozwiązania finansowe, ekologiczne, prawne, a na końcu wdrożyć to w nasze codzienne nawyki.
BEZCENNA WIEDZA, BEZPŁATNE UCZESTNICTWO
Dwa dni, trzydzieści cztery debaty, znani mówcy podczas key note, dyskusje przy okrągłych stołach, dziesiątki polskich i zagranicznych ekspertów – tak przedstawia się tegoroczny Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 2023.
AGENDA TEMATYCZNA TOGETAIR 2023
OBEJRZYJ WIDEO Z ZAPROSZENIEM ORGANIZATORÓW
IV Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny po raz kolejny odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Już teraz można zarejestrować się na wydarzenie za 0 zł, aby zagwarantować sobie możliwość obecności stacjonarnej, bądź wykupić rozszerzony pakiet uczestnictwa.
MIĘDZYNARODOWY SZCZYT TOGETAIR 2023
Tegoroczny Szczyt Klimatyczny odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia. Wydarzenie, realizowane w formule hybrydowej i transmitowane z 3 telewizyjnych studiów, oglądać będzie można bezpłatnie i bez rejestracji na głównych stronach najważniejszych polskich portali internetowych.
Organizatorzy po raz kolejny proponują międzynarodową debatę o celach klimatycznych. Każdy dzień Szczytu rozpocznie się panelem prowadzonym w języku angielskim, poświęconym globalnej i europejskiej tematyce.
Dowiedz się więcej: Agenda tematyczna TOGETAIR 2023
OBSERWUJ TOGETAIR na: WWW Facebook Instagram Twitter LinkedIn YouTube Money.pl