czwartek, 28 marca, 2024
Strona głównaSportOliwia Płatek srebrną medalistką Mistrzostw Polski

Oliwia Płatek srebrną medalistką Mistrzostw Polski

Bartosz Kruk - radny Miasta i Gminy Morawica

Oliwia Płatek na co dzień trenująca w Ośrodku Jeździeckim Bilcza na koniu Makumba 21 zdobyła w Jakubowicach srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kuców w skokach przez przeszkody.

Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży małych koni i kuców odbyły się pod koniec sierpnia w Jakubowicach.  Nasza zawodniczka Oliwia Płatek na koniu Makuba 21 wywalczyła srebrny medal. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały, finał konkursu był rozgrywany podczas szalejącej burzy, mimo to para poradziła sobie doskonale. Ośrodek Jeździecki Bilcza reprezentowała również, debiutująca na tak dużych zawodach, młodziutka Maja Bator dosiadająca kucyka Zorro. Ostatecznie uplasowała się na 11 pozycji w Mistrzostwach Polski w kategorii A1.

Zdjęcia: Ośrodek Jeździecki Bilcza/Horse&Pony