https://www.powiat.kielce.pl/

50 lat w rytmie folkloru – Koło Gospodyń Wiejskich z Rykoszyna obchodziło wyjątkowy jubileusz, pół wieku działalności na rzecz tradycji i kultury.

Obchody jubileuszu odbyły się w ramach Festynu Rodzinnego w Rykoszynie. Gościem wydarzenia był Michał Godowski, starosta kielecki, który nie szczędził słów uznania dla działalności lokalnej grupy folklorystycznej.

W uroczystości wzięły udział zarówno obecne działaczki Koła Gospodyń Wiejskich, jak i seniorki, które zakończyły już swoją działalność artystyczną z jego ramienia.

Przy okazji wyjątkowego jubileuszu starosta kielecki złożył paniom serdeczne życzenia i wręczył warnik. – Dzisiejszy jubileusz jest doskonałą okazją do podsumowania wieloletniej działalności na rzecz lokalnego folkloru oraz kultywowania tradycji i kultury polskiej wsi. To także czas wspomnień i miłych rozmów. Gratuluję i życzę kolejnych pięćdziesięciu lat działalności z tak ogromnym zaangażowaniem i pasją, jakie towarzyszyły paniom do tej pory – mówił starosta Michał Godowski.

Galeria