3.5 C
Kielce
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościOgromne emocje podczas VI Mikołajkowych Zawodów Pływackich w gminie Strawczyn

Ogromne emocje podczas VI Mikołajkowych Zawodów Pływackich w gminie Strawczyn

Zobacz

Kilkadziesiąt osób w blokach startowych, gorący doping i cudowna atmosfera, a także obowiązkowa wizyta Mikołaja – tak wyglądały zawody pływackie, które odbyły się 8 grudnia na pływalni w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym OLIMPIC w Strawczynku.

Dobra zabawa ze świętym Mikołajem

Zawodników i przybyłych gości powitał dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, Maciej Lewandowski oraz organizator wydarzenia i pracownik SCKiS, Łukasz Kubicki. Życzyli uczestnikom zmagań dobrej zabawy i trzymania się zasad rywalizacji fair play.

Po części oficjalnej przyszedł czas na rozgrzewkę zawodników. Poprowadził ją Artur Kwiecień, a do ćwiczeń przyłączył się gość specjalny zawodów – Święty Mikołaj, który hojnie sypał z worka słodyczami i zaproszeniami na pływalnię. – Nie byłoby wydarzenia mikołajkowego bez Świętego Mikołaja, dlatego cieszymy się, że przyjął zaproszenie, był dzisiaj z nami i mocno dopingował wszystkich zawodników – powiedział Łukasz Kubicki, koordynator Mikołajkowych Zawodów Pływackich.

W blokach startowych ustawiło się ponad osiemdziesiąt osób. Zwodnicy zostali podzieleni na kategorie według roczników oraz płci. – Stworzyliśmy osiem kategorii plus sztafeta. Taki podział ma zapewnić sprawiedliwą rywalizację w duchu zasad fair play – podkreślił Łukasz Kubicki.

Najlepsi w swoich kategoriach

Najmłodsi uczestnicy, czyli dzieci urodzone w 2009 roku i młodsze, popłynęły na dystansie 25 metrów. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Zuzanna Błaszczyk. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Styś, a trzecią lokatę Wiktoria Szymańska. Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczył Mikołaj Kubacki, drugie miejsce Fabian Podgórski, a trzecie miejsce Aleksander Karbownik.

Starsi uczestnicy zawodów zmierzyli swoje siły na dystansie o długości 50 metrów. W kategorii dziewcząt urodzonych w latach 2007-2008 na najwyższym miejscu podium stanęła Magdalena Szpak. Drugie miejsce zajęła Marcela Pękala, a trzecie Olga Jas. W kategorii chłopców pierwsze miejsce przypadło Igorowi Pakoszewskiemu, drugie miejsce zajął Kamil Mróz, a trzecie Błażej Zapała.

W kategorii dziewcząt urodzonych w latach 2005-2006 zwyciężyła Wiktoria Gajewska. Drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Zajęcka, a trzecie Kinga Chwaścińska. Wśród chłopców najlepszy okazał się Kamil Przeździk. Drugie miejsce zajął Maciej Błaszczyk, a trzecie Jan Pięta.

W kategorii dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 2003-2004 najlepszy okazał się Wiktor Wrona. Drugie miejsce na podium przypadło Kamilowi Rówińskiemu, a trzecie Annie Siedlarz.

W kategorii OPEN kobiet i mężczyzn zwyciężył Maciej Kiełbowski, drugie miejsce zajął Mariusz Łuszczek, a trzecie Dawid Lewandowski.

Szkoła Pływania Delfin najlepsza wśród sztafet

Podczas zawodów odbyła się także rywalizacja wśród sztafet. Zawodnicy mieli do pokonania cztery długości po 50 metrów. Najlepsza okazała się Szkoła Pływania Delfin i zwodnicy: Mariusz Łuszczek, Wiktor Wrona, Maciej Błaszczyk i Jan Pięta. Drugie miejsce podium zajęła drużyna: Dawid Lewandowski, Dominika Lewandowska, Wiktoria Zajęcka i Wiktoria Gajewska. Na trzecim miejscu uplasowało się Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji, czyli: Gabrysia Łyczek, Kinga Chwaścińska, Aleksandra Szabelak i Magdalena Gorostiza.

Zwycięzcy z każdej kategorii otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Centrum Sportowo-Rekreacyjne OLIMPIC w Strawczynku. – Gratuluję wszystkim uczestnikom wydarzenia, ponieważ sam start i zmierzenie swoich sił w zawodach jest osobistym sukcesem każdego z nich. Bo przecież nie wyniki są tu najważniejsze, a wysiłek i zaangażowanie włożone w rywalizację i przede wszystkim ciekawa przygoda oraz dobra zabawa – podsumował Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.