Sala Narad im. płk Jana Piwnika „Ponurego” wypełniła się dziś nie tylko policjantami. Z okazji wręczenia odznaczeń ministerialnych oraz przyjęcia do służby nowych funkcjonariuszy w progi Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zawitał Pan Wicewojewoda Świętokrzyski Rafał Nowak. Gospodarzem dzisiejszego spotkania był oczywiście szef świętokrzyskich policjantów nadinsp. Paweł Dzierżak. Poza kadrą kierowniczą świętokrzyskiej policji uroczystość mogły obserwować rodziny ślubujących dziś funkcjonariuszy.

Dziś w Sali Narad im. płk Jana Piwnika „Ponurego” odbyła się uroczystość łącząca dwie okazje. Pierwszą z nich było wyróżnienie 4 policjantów odznaczeniami ministerialnymi. Złotą, srebrną i dwie brązowe odznaki funkcjonariusze otrzymali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadinsp. Pawła Dzierżaka oraz Wicewojewody Świętokrzyskiego Pana Rafała Nowaka.

Kolejnym powodem uroczystej zbiórki było ślubowanie przyjętych do służby 5 funkcjonariuszy. Po wypowiedzeniu słów roty na sztandar KWP w Kielcach szef świętokrzyskich policjantów wręczył nowo przyjętym legitymacje, z rąk Wicewojewody młodzi adepci otrzymali spis zasad etyki zawodowej. Nadinsp. Paweł Dzierżak przywitał funkcjonariuszy w szeregach Policji, życzył sukcesów i gratulował podjęcia tej, nie zawsze łatwej służby. Wicewojewoda przyłączył się do życzeń podkreślając ogromne znaczenie pracy policjantów.

Oficjalna część dzisiejszej zbiórki zakończyła się meldunkiem złożonym przez, jak zwykle bezbłędnego w roli dowódcy uroczystości podkom. Rafała Wydrzyńskiego. Potem przyszedł czas na gratulacje i rozmowy z bliskimi.  Niebawem nowych policjantów czeka kilkumiesięczny kurs w szkole policji.


Opr. MŚ

Źródło: KWP w Kielcach

Galeria