Tydzień Bibliotek, który w tym roku odbył się pod hasłem: „Biblioteka zawsze na czasie”, zaowocował w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Chęcinach licznymi odwiedzinami grup przedszkolnych z Samorządowego Przedszkola w Chęcinach.
Dziewiątego maja 2024 roku chęcińską bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy „Wiewiórki”. Maluchy dowiedziały się, jak działa biblioteka i co trzeba zrobić, aby się do niej zapisać. Z przyjemnością zwiedziły nowe biblioteczne wnętrza i zostały poinformowane o tym, że czytanie jest bardzo ważne – rozwija i pomaga w zdobywaniu wiedzy. Dzieci zostały również zapoznane z akcją „Mała książka wielki człowiek”. „Wiewiórki” wysłuchały także głośnego czytania książki Asi Olejarczyk pt.: „Nie czytaj mnie”.
Dziesiątego maja 2024 roku do biblioteki przyszły dzieci z grypy „Sówki”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak stać się członkiem biblioteki i jak wypożyczać książki. Zwiedziły także piękne biblioteczne pomieszczenia. Następnie z wielką uwagą wysłuchały głośnego czytania książki Iwony Pietrzak-Płachty pt. „Wypożyczalnia skrzydeł”, opowiadającej o magii czytania, skrzydłach wyobraźni i roli bibliotekarzy, którzy dbają zarówno o książki, jak i o czytelników.
W tym samym dniu bibliotekę odwiedziły także dzieci z grupy „Niedźwiadki”. Zostały oprowadzone po nowych wnętrzach chęcińskiej biblioteki i zapoznane z jej pracą. Dowiedziały się o akcji „Mała książka – wielki człowiek” i wysłuchały głośnego czytania książki Anity Głowińskiej pt.: „Kicia Kocia. Idziemy do teatru”.
Czternastego maja bibliotekarze gościli dzieci z grupy „Zajączki”. Najmłodsi zostali oprowadzeni po nowych wnętrzach biblioteki i zapoznani z jej pracą, a także dowiedzieli się o akcji „Mała książka – wielki człowiek”. W sali dedykowanej dzieciom przedszkolaki miały okazję posłuchać piosenki o bibliotece pt.: „Mądra rzeka” i porozmawiać o jej przesłaniu. Dzieci wysłuchały też głośnego fragmentu książki Barbary Gawryluk pt. „Mali bohaterowie”, która stała się pretekstem do rozmowy na temat zachowania się w trudnych sytuacjach i o okolicznościach, kiedy należy dzwonić pod numery alarmowe.
Dzieci zadawały wiele pytań związanych z biblioteką i z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień. Każda z grup przygotowała i wręczyła bibliotekarzom specjalne dyplomy. Jesteśmy pewni, że spotkania dzieci z biblioteką zaowocują w przyszłości ich podróżą do wspaniałego świata literatury. Wydarzenia przebiegły w miłej atmosferze.