3.5 C
Kielce
sobota, 19 września, 2020
Strona główna Aktualności O kolejnych inwestycjach drogowych

O kolejnych inwestycjach drogowych

Zobacz

 

Tematem spotkania, w którym uczestniczył członek Zarządu Powiatu Cezary Majcher było omówienie koncepcji projektowej rozbudowy dróg powiatowych w Szczukowicach i Brynicy. Na podstawie koncepcji zostaną wykonane projekty budowlane, a w drugim kwartale 2021 roku planowane jest rozpoczęcie robót drogowych. Inwestycje będą realizowane z rządowym wsparciem w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Na drodze powiatowej w Szczukowicach (0286T) pracami objęty zostanie ponad 2,5-km odcinek. W projekcie planowane jest poszerzenie jezdni do 5,5m oraz budowa chodników na odcinku ponad 2 km. Na drodze zaplanowane jest ponadto 11 przejść dla pieszych z ich oświetleniem oraz 8 przystanków komunikacji zbiorowej. Wartość tej inwestycji to ponad 8 mln 570 tys. zł.

Prace remontowe prowadzone będą również na drodze powiatowej w Brynicy (0284T) na odcinku 1300 m. W ramach inwestycji jezdnia zostanie poszerzona, powstaną chodniki. Na drodze zaplanowane jest 6 przejść dla pieszych wraz z oświetleniem i 6 przystanków komunikacji zbiorowej. Koszt tej inwestycji to blisko 3 mln 700 tys. zł.

Rozbudowa dróg w Szczukowicach i Brynicy będzie realizowana w systemie “projektuj i buduj”. Inwestycje obejmą również poszerzenie poboczy, odwodnienie, uzupełnienie oświetlenia oraz oznakowania pionowego i poziomego dróg.

– Obie drogowe inwestycje są niezmiernie ważne i długo wyczekiwane przez mieszkańców gminy Piekoszów. Jestem przekonany, że zaplanowane działania poprawią komfort jazdy na tych odcinkach oraz zwiększą bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci uczęszczających do szkoły w Górkach Szczukowskich i Brynicy – mówi członek zarządu powiatu Cezary Majcher.

Zakończenie robót budowlanych na ww. drogach zaplanowane jest na drugą połowę 2022 rok.

blank

Aktualności

Nie zwlekaj, spisz się i wygraj! W Urzędzie Gminy w Piekoszowie czekają upominki!

  Każda osoba, która od 5 do 9 października zgłosi się do punktu spisowego (udostępnionego w Urzędzie Gminy w Piekoszowie)...

Informacja

Od poniedziałku 21 września 2020 roku będzie więcej połączeń transportu publicznego na terenie gminy Morawica. Dodatkowe kursy uruchomione zostały na trasach Chmielowice - Kielce...

Prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Lipowicy

Prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Lipowicy - galeria

Serownia zagrodowa w gminie Łagów

  Antoni, Edward i Franciszek – dla mieszkanki naszego powiatu - Beaty Cichopek te imiona mają szczególne znaczenie. Właśnie tak nazywają się jej sery, które...
blank

Polecamy