W pierwszym dniu Nowego Roku na boisku przy stadionie Spartakusa w Daleszycach odbył się mecz piłkarski Żonaci kontra Kawalerowie.

Wspólna inicjatywa burmistrza Dariusza Meresińskiego oraz Radnego Rady Miejskiej w Daleszycach Pawła Toboły trzeci rok z rzędu przyciągnęła na boisko amatorów futbolu.

W bardzo dobrych, jak na tę porę roku warunkach atmosferycznych, zmierzyli się ze sobą Kawalerowie oraz Żonaci. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kawalerów 9:5. Pierwszą bramkę w nowym roku zdobył Radny Rady Miejskiej Mariusz Dziadowicz grający w ekipie Żonatych. Arbitrem tego emocjonującego spotkania był Dariusz Meresiński, burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.

– Noworoczny mecz to świetna forma integracji wszystkich mieszkańców. Zawsze na nim panuje wspaniała atmosfera, nie zabrakło również niespodzianki dla kibiców – była lampka szampana – powiedział burmistrz Dariusz Meresiński.


– Dziękuję dyrektorowi Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Daleszycach Norbertowi Wojciechowskiemu za pomoc w organizacji wydarzenia, wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w grę i za przybycie po trudach sylwestrowej nocy, a także sponsorom m.in. Karolowi Zychowiczowi z Przetwórstwa Mięsa Zychowicz, który ufundował kiełbaski z grilla dzięki którym po wysiłku można było zjeść coś ciepłego – podsumował radny Paweł Toboła.

Wszyscy zgodnie twierdzili, że taka forma aktywności na początku roku jest bardzo wskazana, zwłaszcza po świątecznym łakomstwie.

Mateusz Fąfara

Galeria