Członek Zarządu Powiatu w Kielcach Cezary Majcher wziął udział w uroczystym otwarciu wyremontowanej remizy OSP Siedlce w gminie Chęciny.

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcach mogą już pracować w nowoczesnej i funkcjonalnej strażnicy. Budynek przeszedł kapitalny remont – został rozbudowany o parterową niepodpiwniczoną część garażu i kotłowni oraz wiaty na paliwo, a także wyremontowany od wewnątrz. Modernizacji poddano także plac wokół remizy oraz odbudowano ogrodzenie działki.

Uroczystości rozpoczęły się poświęceniem budynku, następnie goście zostali zaproszeni na część artystyczną wydarzenia. Wspaniały występ zaprezentował Zespół Folklorystyczny „Siedlecczanie” oraz dzieci ze szkoły Podstawowej w Siedlcach, które przedstawiły programem jasełkowy.

Prezes OSP Siedlce Łukasz Wojsa nie kryje zadowolenia z siedziby OSP w nowej odsłonie. – Jest to budynek na miarę dzisiejszych czasów. Bardzo ułatwi nam pracę, będziemy mogli działać szybciej i sprawniej – zaznacza. Dodaje, że do tej pory jeden z samochodów musiał stać na zewnątrz, zaś łódź ktorą dysponuje OSP, w blaszaku. Teraz cały sprzęt ma swoje miejsce i strażacy mogą bezzwłocznie po otrzymaniu wezwania wyjeżdżać do akcji.


W uroczystości wzięli udział liczni goście, wśód nich senator Krzysztof Słoń oraz burmistrz miasta i gminy Chęciny Robert Jaworski. Członek Zarządu Powiatu w Kielcach Cezary Majcher pogratulował zakończenia tej inwestycji – Mam nadzieję, że remiza będzie dobrze służyła strażakom ochotnikom oraz wszystkim mieszkańcom – powiedział.

Galeria