Z 23 na 24 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Brzechowie odbyło się „Nocne czytanie”. Zaproszeni goście czytali fragmenty książek zakupionych w ramach dotacji otrzymanej z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.

Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce – Pan Dariusz Meresiński oraz reprezentujący Zarząd Stowarzyszenia „Kuźnia Talentów” – Pan Grzegorz Mazur przeczytali fragmenty „Dziennika Cwaniaczka. No to lecimy!” Jeffa Kimneya. Wybrane wiersze Danuty Wawiłow czytały: Dyrektor Miejsko Gminnej Biblioteki w Daleszycach – Pani Alicja Prendota oraz Radna Rady Miejskiej w Daleszycach – Pani Elżbieta Szumska. Reprezentująca Radę Rodziców – Pani Aneta Baran przeczytała fragmenty „Dzienniczka zakręconej nastolatki” Renaty Opala.

Uczniowie klasy 2 i 3 wcielili się w bajkowe postacie, które w pięknym przedstawianiu zachęcały do czytania książek. Na koniec nauczyciele i rodzice wystąpili w inscenizacji wiersza „Tom” Jana Brzechwy, rozbawiając publiczność do łez. Po wspólnej kolacji rozpoczęła się dyskoteka andrzejkowa. Następnie wszyscy udali się na spoczynek do swoich sal lekcyjnych, by spędzić w nich noc.

Do zobaczenia za rok na kolejnym „Nocnym czytaniu”!


Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzechowie:
Anna Wojnowska-Burys

PS. Link do filmiku z przedstawienia:
https://www.facebook.com/spbrzechow/videos/vb.712681092140295/2255577834721119/?type=2&