niedziela, 12 maja, 2024
Strona głównaSportNiebieski Bieg Niepodległości – IV edycja

Niebieski Bieg Niepodległości – IV edycja

Zobacz

W sobotę w Łodzi ponad 300 zawodników stanęło na starcie biegu upamiętniającego 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponad połowę uczestników stanowili pracownicy służb mundurowych. W klasyfikacji drużynowej zespół Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zajął 3. miejsce!

Sobotnie zawody w Łodzi rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Do biegu wystartowało ponad 300 uczestników, z których większość stanowili funkcjonariusze służb mundurowych. Przełajowa trasa przebiegająca po ścieżkach Lasu Łagiewnickiego o długości 10 kilometrów była wymagająca.

W IV już edycji Niebieskiego Biegu Niepodległości w Łodzi o Puchar Komendanta Głównego Policji wystartowała także drużyna garnizonu świętokrzyskiego. Zespół składał się z pięciu policjantów:

Reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w klasyfikacji drużynowej, spośród blisko 30 startujących zespołów, zajęli wysokie trzecie miejsce. Poziom zawodów, co podkreślali uczestnicy, był bardzo wysoki. Warto wspomnieć, że w indywidualnej klasyfikacji mł. asp. Michał Kołomański z kieleckiego oddziału prewencji zajął 4 miejsce.