Staropolskie, nieco już zapomniane kolędy w zachwycających, współczesnych interpretacjach – tak wyglądał coroczny Koncert Kolęd i Pastorałek, który 7 stycznia w kościele w Strawczynie zorganizowało Samorządowe Centrum Kultury i Sportu.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą . O jej oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta ze Strawczyna pod batutą kapelmistrza Michała Leśnika. Po nabożeństwie Orkiestra dla zebranej publiczności zagrała koncert tradycyjnych kolęd oraz pastorałek. W niektórych utworach kilkoro muzyków popisało się swoimi zdolnościami wokalnymi, a wśród nich grająca na klarnecie Magdalena Zapała zaśpiewała „Lulajże Jezuniu”, a grający na saksofonie Mateusz Wójcik wykonał „Gore Gwiazda Jezusowi”. Po raz kolejny swoimi głosami czarowały także panie z Rudy Strawczyńskiej: Wioletta Frączek i Iwona Picheta, które w orkiestrze graja na tubach oraz Iwona Toporek.

Niezapomniany pokaz umiejętności wokalnych zaprezentował także Zespół Ludowy Swojaki pod kierownictwem Zdzisława Nowaka. Warto dodać, że zespół istnieje zaledwie dwa lata, a na swoim koncie ma już wiele występów i prezentacji.

– Kolędy i pastorałki mają swój niepowtarzalny czar i trzeba przyznać, że najpiękniej brzmią w kościele. Dlatego każdego roku spotykamy się w jednej z dwóch parafii z terenu gminy Strawczyn, aby po raz kolejny wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu i dać się ponieść uroczystemu nastrojowi – powiedział Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. – Bardzo cieszy fakt, że mamy tu tyle utalentowanych osób chcących dzielić się z nami muzyką, którą tworzą. Przy tej okazji dodam, że Orkiestra Dęta ze Strawczyna w tym roku będzie obchodziła swój okrągły jubileusz, dziesięciolecie istnienia zespołu. W każdym ich koncercie słychać wypracowany przez lata wyśmienity kunszt muzyczny – dodał wójt Tadeusz Tkaczyk.


Po występach ksiądz proboszcz Tadeusz Szot podziękował artystom za udział w koncercie, a publiczności za przybycie.

Galeria