sobota, 27 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościNasi księża znów mistrzami!

Nasi księża znów mistrzami!

W dniach 17-21.02.2020 w Pradze odbyły się XIV Mistrzostwa Europy KSIĘŻY w piłce nożnej halowej. Reprezentacja Polski zajęła I miejsce i zdobyła tytuł Mistrza Europy. W mistrzostwach brało udział 18 reprezentacji: Polska, Czechy, Słowacja, Ukraina, Kazachstan, Białoruś, Kosowo, Austria, Portugalia, Bośnia i Hercegowina, Rumunia, Węgry, Włochy, Chorwacja, Serbia, Słowenia, Albania i Czarnogóra.

Nasza reprezentacja pojechała na mistrzostwa w następującym składzie: ks. Marek Łoska (kapitan) pochodzący z Daleszyc, ks. Mateusz Jędrocha, ks. Michał Kacprzyk, ks. Dariusz Snochowski, ks. Rafał Przezdziak, ks. Marcin Olszewski, ks. Tomasz Winogrodzki, ks. Paweł Derylak, ks. Marcin Lewandowski, ks. Marek Mazurek, ks. Damian Skala. Trenerem reprezentacji jest Marek Parzyszek, a kierownikiem Dariusz Meresiński.

Polacy rozpoczęli rozgrywki remisem z Rumunią 1:1, po czym szli już prosto na podium: w fazie grupowej zwyciężyli ze Słowenią 3:0 i Ukrainą 7:0. To dało naszym księżom awans do ćwierćfinału, gdzie pokonali Białoruś 5:1. W półfinale Polacy zmierzyli się ze Słowacją, którą pokonali w rzutach karnych 4:3 (wynik meczu 0:0) . Równie dramatycznie wyglądał finał Mistrzostw z Bośnią i Hercegowiną, gdzie w regulaminowym czasie gry nie padły bramki, za to w rzutach karnych Polacy zwyciężyli 3:2.

Tym zwycięstwem nasi księża wrócili na najwyższe podium turnieju, na którym ostatnio stanęli we Włoszech w 2018r. W ubiegłym roku w Czarnogórze sięgnęli po brąz.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdobyliśmy tytuł Mistrzów Europy. Mistrzostwa były bardzo dobrze przygotowane i należą się podziękowania dla organizatorów. XIV edycja mistrzostw przeszła już do historii, a my jako reprezentacja po raz siódmy zostaliśmy mistrzami Starego Kontynentu – mówi ksiądz Marek Łosak, kapitan reprezentacji.

– Dla mnie jako osoby świeckiej udział w mistrzostwach Europy jest wielkim przeżyciem. Jesteśmy wszyscy dumni z tego, że możemy reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Nasz zespół był bardzo dobrze przygotowany do mistrzostw i zasłużenie zdobyliśmy tytuł Mistrzów Europy – mówił Dariusz Meresiński, kierownik drużyny i jednocześnie Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce.