środa, 1 maja, 2024
Strona głównaAktualnościNasi karatecy przywieźli z Norwegii pięć pucharów

Nasi karatecy przywieźli z Norwegii pięć pucharów

Zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów zaznaczyli mocno swoja obecność w turnieju Kyokushin Open w Bergen. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy ze Szwecji, Włoch, Norwegii i Polski. – Mimo nowej dla nas formuły bo trzyminutowej walki bez dogrywek zawodnicy KKM zdobyli pięć pucharów -poinformował trener Andrzej Horna, prezes KKM, który przyznaje, że zawodnicy Klubu Karate Morawica i Piekoszów stoczyli niezwykle wymagające, ale jednocześnie bardzo dobre walki. – Należy dodać, że rywalizowali z zawodnikami w przedziale wiekowym 15-17 lat oraz 13-14 lat, co było dodatkowym wyzwaniem – zaznacza trener, Andrzej Horna.

Po trudnych walkach okazało się, że pierwsze miejsce w kategorii 60 kg zajęła Laura Sitek z Piekoszowa. W tej samej kategorii na podium stanęła też Sylwia Kazimierska z Piekoszowa, która sięgnęła po brązowy medal. Fantastycznie zaprezentowała się także Kinga Rabiej, która zdobyła złoto w kategorii do 50 kg. Ze złotym medalem z międzynarodowego turnieju wrócił także Wiktor Binkowski z Morawicy, który zwyciężył w wadze do 75 kg. W kategorii do 65 kg brąz zdobył także Piotr Węgliński z Piekoszowa.

Wyniki:
1 miejsce Laura Sitek kat. -60 kg (Piekoszów)
1 miejsce Kinga Rabiej kat. -50 kg (Morawica)
1 miejsce Wiktor Binkowski kat. -75 kg (Morawica)
3 miejsce Sylwia Kazimierska kat. – 60 kg (Piekoszów)
3 miejsce Piotr Węgliński kat. -65 kg (Piekoszów)

Udział zawodników Klubu Karate Morawica i Piekoszów w Turnieju Kyokushin Open w Norwegii był możliwy dzięki wsparciu Miasta i Gminy Morawica oraz burmistrza Mariana Burasa.