W dniu Międzynarodowego Święta Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczysta gala „Świętokrzyscy Burzyciele Barier im. Anny Sowy” połączona z przeglądem twórczości osób z niepełnosprawnościami. W wydarzeniu tym uczestniczył członek Zarządu Powiatu w Kielcach – Stefan Bąk.

Kapituła konkursu zadecydowała o przyznaniu wyróżnienia w kategorii „Skuteczna komunikacja” dla SOSW w Niemienicach oraz w kategorii „Przyjaciel osób niepełnosprawnych” dla Gabriela Moćko – prezesa K.S. Pactum- Scyzory Kielce oraz dla Zbigniewa Mondzika- byłego sportowca z Kielc.

Nagrody specjalne w postaci statuetek trafiły w następujących kategoriach do:

„Przyjaciel osób niepełnosprawnych”- Anna Pluta- prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona,


„Skuteczna komunikacja”- Tyflopunkt Kielce Fundacji „Szansa dla Niewidomych”

„Łatwy dostęp”- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju

Gali towarzyszył Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych, w którym udział wzięli wokaliści z warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej oraz środowiskowych domów samopomocy z terenu województwa świętokrzyskiego. Wszyscy wokaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za udział w przeglądzie.

Statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom wręczał Andrzej Michalski – dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego PFRON wraz z zaproszonymi gośćmi: członek Zarządu Powiatu w Kiecach – Stefan Bąk, przedstawiciel MOPR w Kielcach- Iwona Duda oraz Arkadiusz Ślipikowski -z-ca dyrektora Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami i ich bliskim z okazji ich święta życzymy wielu radości w codziennym życiu, życzliwości i wyrozumiałości wszystkich ludzi. Niech każdy dzień dostarcza Państwu niezapomnianych wrażeń i pozwoli zapomnieć o troskach dnia codziennego. Wytrwałości i siły w pokonywaniu barier, aby otaczający świat był ciepły i bliski życzy Oddział Świętokrzyski PFRON.

Galeria