Burmistrz Miasta i Gminy Morawica ogłasza nabór uzupełniający na montaż kolektorów słonecznych do przygotowywania ciepłej wody użytkowej w ramach projektu „Instalacje odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Miasta i Gminy Morawica”.
Miasto i Gmina Morawica realizuje projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach którego planowane jest wykonanie 98 instalacji kolektorów słonecznych do ogrzewania ciepłej wody użytkowej i 245 instalacji fotowoltaicznych do produkcji prądu elektrycznego w domach mieszkalnych.
Realizacja projektu już się rozpoczęła. Obecnie wybrany w przetargu wykonawca – firma Sanito –wykonuje wizje lokalne u mieszkańców i przygotowywuje dokumentację techniczną, według której będą wykonywane montaże instalacji. Jednakże w związku z tym, że niektórzy mieszkańcy nie wpłacili wymaganego w projekcie wkładu własnego zwolniły się miejsca dla kolejnych chętnych. Powstała zatem możliwość dodatkowego naboru dla tych mieszkańców naszej gminy, którzy dotychczas nie złożyli deklaracji udziału w projekcie. Natomiast wszyscy, którzy zgłosili już wcześniej chęć montażu kolektorów słonecznych, a ich deklaracje znajdowały się dotychczas na liście rezerwowej, zostaną zaproszeni do podpisania umowy z Gminą.
Deklaracja, której wzór zamieszczamy poniżej jest jedynym dokumentem, który należy złożyć na tym etapie. Wszystkie one zostaną ocenione zgodnie z kryteriami, przyjętymi w regulaminie projektu przez Radę Miejską w Morawicy.
Nabór dodatkowy rozpocznie się 20 maja i będzie trwał do 31 maja 2019 r. włącznie. Chyba, że po tym terminie pozostaną jeszcze wolne miejsca, wówczas nabór zostanie przedłużony.
Do obsadzenia jest obecnie około 20 wolnych miejsc. Zachęcamy mieszkańców do złożenia deklaracji według wzoru, który zamieszczamy poniżej. Dostępne są dwa rodzaje instalacji – 2-kolektorowa z 250-litrowym zasobnikiem na wodę dla rodzin do 4 osób oraz 3-kolektorowa z 350 litrowym zbiornikiem na wodę dla większej liczby osób. Wkład własny mieszkańca w wysokości 40% wartości instalacji wynosi 3884 zł netto w przypadku instalacji 2-kolektorowej i 4432,40 zł netto dla większej instalacji. Stawka podatku VAT jest zależna od miejsca montażu kolektora – na gruncie czy na budynku mieszkalnym. Pozostałe 60% wartości instalacji pokrywane jest przez Gminę w ramach dofinansowania unijnego.
Informujemy także, że obecnie nie ma już wolnych miejsc na montaż w ramach projektu ogniw fotowoltaicznych do produkcji prądu elektrycznego.
Do pobrania: