piątek, 3 maja, 2024
Strona głównaSportMoravia wraca na podium

Moravia wraca na podium

Moravia po wygranej z Orliczem Suchedniów wraca na podium IV ligi Świętokrzyskiej. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył kapitan Bartłomiej Młynarczyk. Grały także inne zespoły K.S. Moravia. Relacja poniżej.

Ponownie na podium po zwycięstwie nad Orliczem

Moravia ponownie wraca na zwycięskie tory, to już piąte zwycięstwo w siódmej kolejce aktualnego sezonu IV ligi. Po tym zwycięstwie wracamy na podium tabeli – mając przed sobą tylko Łysicę Bodzentyn i Czarnych Połaniec. W pierwszej wyrównanej połowie meczu oba zespoły nie stworzyły zbyt wielu klarownych sytuacji, grając bezpiecznie w obronie. Dopiero bramka zdobyta przez kapitana Bartłomieja Młynarczyka po stałym fragmencie gry pozwoliła się rozkręcić naszemu zespołowi. Kilka minut później prowadziliśmy już 2:0, ponownie autorem bramki kapitan, który wykorzystał zamieszanie pod bramką przeciwników po kolejnym stałym fragmencie gry dla naszego zespołu. W końcówce spotkania trzecia bramkę dla naszego zespołu zdobył Rostek Prymiak. Gości stać było tylko na honorowe trafienie w ostatniej minucie meczu. A już w następnej kolejce mecz na szczycie IV ligi – wyjeżdżamy na spotkanie z dotychczas niepokonanym liderem rozgrywek. Początek spotkania w niedzielę 6 września 2020r. o godzinie 11:00.

Moravia – Orlicz Suchedniów      3:1 (0:0)

Bramki zdobywali: Bartłomiej Młynarczyk ’49, ’82 i Rostyslav Pryimak ‘87 dla Moravii oraz Karol Świtowski ‘90+2,

Skład meczowy K.S. Moravia: Piotr Kubicki – Bartłomiej Wysocki, Mateusz Zawadzki, Bartłomiej Młynarczyk, Maciej Woś – Kamil Kubicki, Michał Zawadzki, Karol Gilewski (‘78 Wojciech Młynarczyk) – Kamil Miszczyk (‘68 Jakub Rabiej), Łukasz Zawadzki i Rostyslav Pryimak.

W kadrze meczowej byli także: Damian Detka, Arkadiusz Terech i Karol Garbala.

Żółta kartkę otrzymał: Łukasz Zawadzki ‘2.

Nieudany wyjazd do Promnika

Spotkanie prowadzone w upalne niedzielne przedpołudnie nie rozpoczęło się najlepiej. W 20 minucie spotkania czerwoną kartkę ujrzał bramkarz Patryk Kiryluk i nasz zespół musiał radzić sobie w dziesiątkę. Po prostych błędach w defensywie do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej części gry Jakub Durlik zdobył bramkę kontaktową. Niestety po kilku kolejnych minutach nasz ambitnie walczący zespół został dwukrotnie skarcony. Przy stanie 4:1 podyktowaną za faul na Sławku Rożkiewiczu jedenastkę wykorzystał Tomasz Materek. Pod koniec spotkanie w dość dyskusyjnej sytuacji gospodarze zdobyli piątą bramkę, ustalając wynik spotkania na 5:2 – relacjonuje fanpage Moravii. W kolejnym spotkaniu podopieczni Damiana Detki zagrają na własnym stadionie z KS Kamienna Wola w niedzielę 6 września 2020r. o godzinie 16:00.

Top-Spin Promnik – Moravia II    5:2 (2:0)

Bramki zdobywali: Jakub Sztandera ’29, Krystian Sepiół ‘45+1, Grzegorz Wolder ’59, Kamil Gajos ‘70 i Aleksander Kręckij ’88 dla Top-Spinu oraz Jakub Durlik ’55 i Tomasz Materek ‘80k. dla Moravii II.

Skład meczowy K.S. Moravia II: Patryk Kiryluk – Bartosz Łysak, Sławomir Rożkiewicz, Michał Lesiak (‘20 Patryk Woda), Tomasz Materek – Karol Sobaś (‘46 Damian Detka, ‘80 Tomasz Klimczak), Jakub Durlik, Kamil Jaroń, Dawid Bednarski (‘82 Oskar Piecyk), Sebastian Kamiński (‘46 Wiktor Blicharski) – Arkadiusz Terech.

W kadrze meczowej byli także: Kamil Gawęcki i Michał Żołądek.

Czerwoną kartkę otrzymał: Patryk Kiryluk ’20.

Imponujące zwycięstwo młodzików na początek sezonu

Bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki zespół młodzików Moravii, w pierwszym spotkaniu nowego sezonu rozgromił GKS Imielno. Zdecydowanie nie szło w pierwszej połowie, z kolei w drugiej zdobyli aż osiem bramek – deklasując rywali. Bramki zdobywali Jakub Wierzbicki ’31, Stanisław Kocańda ’34 i ’41, Antoni Zmarzły ’35 i ’46, Filip Janus ’37 i ’38 oraz Kacper Znój ’60. Następny mecz podopieczni Marka Bożka zagrają w sobotę w Sędziszowie z Unią – godzina 9:30, w tym samym miejscu – o godzinie 11:00, także w sobotę sezon rozpoczną podopieczni Karola Gilewskiego – trampkarze młodsi.

Zdjęcia z meczu Orliczem (IV liga) i GKS Imielno (młodzież) autorstwa K.S. Moravia.