poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaSportMoravia wiceliderem IV ligi

Moravia wiceliderem IV ligi

Trzecie kolejne zwycięstwo K.S. Moravia i awans na pozycję wicelidera IV ligi Świętokrzyskiej. Po bardzo dobrym meczu w wykonaniu naszych zawodników pokonaliśmy jednego z głównych kandydatów do awansu GKS Nowiny 3:1. W tym spotkaniu zagrało aż 12 wychowanków klubu, a bramki zdobywali Bartłomiej Młynarczyk, Maciej Horna i Rostyslav Pryimak. Szczegóły poniżej.

W trzynastym spotkaniu pomiędzy Moravia a GKS Nowiny zanotowaliśmy ósme zwycięstwo, a pierwsze w rozgrywkach IV ligi. Spotkanie zapowiadane jako jedno z najbardziej ciekawych spotkań czwartej kolejki i takie było. Oba zespoły pewne swoje wartości od początku spotkania grały bardzo zapobiegawczo, nie chcąc stracić jako pierwsze gola. Strzelanie w meczu rozpoczęła Moravia, po faulu w 27 minucie na Maćku Hornie, bramkę zdobył kapitan Bartłomiej Młynarczyk. Był to 41 gol Bartka w 272 oficjalnym meczu w barwach Moravii. Od tego momentu nasz zespół miał spotkanie pod kontrolą. Po przerwie sytuacja się nie zmieniła i cały czas atakowaliśmy, brakowało tylko wykończenia i strzałów z za pola karnego. Za wszelka cenę nasz zespól chciał koronkowo wykończyć swoje akcje. Kolejna próba w 64 minucie zakończyła się drugim golem, którego wywalczył (po raz kolejny faulowany w polu karnym) i zdobył Maciej Horna. Maciek zdobył czwartego gola w tym sezonie i jest w czołówce strzelców IV ligi. Parę minut później i trzecia bramka dla naszego zespołu. Kolejny rzut karny wykorzystał Rostek Pryimak zdobywając swojego premierowego gola w IV lidze, a 18 w barwach Moravii. Bramkę Rostka poprzedził kolejny faul na Hornie, był to już czwarty rzut karny wywalczony w tym sezonie przez Maćka. W końcówce meczu zrobiło się trochę nerwowo za sprawą honorowej bramki dla gości autorstwa Jakuba Olearczyka, na szczęście udało się opanować nerwy pod koniec spotkania i zakończyć spotkanie kolejnym trzecim zwycięstwem i awansem na fotel wicelidera IV ligi. Warto tu nadmienić, że w kadrze zespołu na ten mecz liczącej 18 zawodników, aż 14 to wychowankowie klubu. A 12 z nich zagrało w tym spotkaniu, ta sytuacja pokazuje jak dobrze zarząd klubu realizuje strategię opartą na szkoleniu młodzieży i grze wychowanków w pierwszym zespole.

Moravia  – GKS Zio Max Nowiny               3:1 (1:0)

Bramki zdobywali: Bartłomiej Młynarczyk ’27, Maciej Horna ’65 i Rostyslav Prymiak ‘74 dla Moravii oraz Jakub Olearczyk w ’84 dla GKS Nowiny.

Skład meczowy K.S. Moravia: Piotr Kubicki – Bartłomiej Wysocki, Mateusz Zawadzki, Bartłomiej Młynarczyk, Maciej Woś – Maciej Horna (’89 Wojciech Młynarczyk), Łukasz Zawadzki, Kamil Kubicki (’60 Karol Gilewski), Michał Zawadzki, Kamil Miszczyk (’65 Jakub Rabiej) i Rostyslav Prymiak (’80 Arkadiusz Terech).

W kadrze meczowej byli także: Karol Kochel, Damian Detka i Paweł Bożek-Raćkos.

Żółte kartki otrzymali: Michał Zawadzki ’60, Karol Gilewski ’79, Jakub Rabiej ’89 i Wojciech Młynarczyk ‘90+1.

Spotkanie sędziował: Krzysztof Piekarski, asystowali mu: Radosław Chrapkiewicz i Radosław Długosz.

A już w najbliższą niedzielę 16 sierpnia 2020r. o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Busku – Zdroju nasz zespół zagra mecz w ramach piątej kolejki IV ligi z miejscowym AKS 1947. Dzień wcześniej rozgrywki klasy B rozpocznie drugi zespół Moravii. W sobotę 15 sierpnia 2020r. o godzinie 11:00 zagrają na Stadionie Miejsko-Gminnym z GKS Futsal Nowiny.

Zdjęcia: K.S. Moravia.

Jacek Kubicki

Weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach: Rycerskie potyczki i filmowa wędrówka z Panem Wołodyjowskim!

Miniony weekend na Zamku Królewskim w Chęcinach był prawdziwą gratką dla miłośników historii i rozrywki. Liczne atrakcje, przygotowane z myślą o turystach w każdym...