piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaSportMoravia przegrała na inaugurację

Moravia przegrała na inaugurację

Porażką zakończyli inauguracyjny mecz nowego sezonu IV ligi Świętokrzyskiej zawodnicy Moravii. W Bodzentynie ulegli miejscowej Łysicy 1:2. Za tydzień pierwszy mecz na własnym stadionie, o godzinie 17:30 zagrają z OKS Opatów. Szczegóły poniżej.

Nasi zawodni bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Od początku spotkania kontrolowali jego przebieg, tworząc wiele dogodnych sytuacji. Dwie szanse  w pierwszych minutach miał Michał Zawadzki, niestety w obu sytuacjach górą był bramkarz gospodarzy Tomasz Wróblewski. Chwilę później przegrywaliśmy już niestety 0:1, błąd w obronie wykorzystał niezawodny strzelec gospodarzy Mirosław Kalista. Do końca pierwszej połowy nadal trwał napór naszego zespołu, mądra gra drużyny gospodarzy rozbijała ataki naszego zespołu tuż przed bramką. W przerwie trener dokonał kilku zmian, które zmieniły oblicze zespołu. Gra się wyrównała, a gospodarze wykorzystali kolejną sytuacje i wyszli na prowadzenie już 2:0 za sprawą Piotra Mikosa w 63 minucie. Do końca meczu nasi zawodnicy zdobywali tylko … żółte kartki. Na osłodę porażki pięknym strzałem z rzutu wolnego w ostatniej akcji meczu bramkę zdobył Kamil Kubicki, po faulu na Maćku Hornie. Po tym arbiter zakończył spotkanie.

Łysica Bodzentyn – Moravia 2:1 (1:0)

Bramki: Mirosław Kalista ‘9, Piotr Mikos ’63 oraz Kamil Kubicki ‘90+3.

Skład Moravii: Piotr Kubicki (’46 Karol Kochel) – Maciej Woś, Bartłomiej Młynarczyk, Mateusz Zawadzki, Bartłomiej Wysocki – Maciej Horna, Michał Zawadzki, Karol Gilewski (’46 Karol Garbala), Jakub Rabiej (’46 Kamil Kubicki), Łukasz Zawadzki (’70 Wojciech Młynarczyk) – Rostyslav Pryimak (’80 Dawid Wójcik).

W składzie meczowym byli także: Kamil Miszczyk i Damian Detka.

Żółte kartki otrzymali: Damian Detka ’38, Bartłomiej Wysocki ’57, Rostyslav Pryimak ’79 i Bartłomiej Młynarczyk ’87.

Już w kolejną niedzielę na własnym stadionie będą mieli okazję do rehabilitacji. Do Morawicy przyjeżdżają zawodnicy OKS Opatów.