W Piekoszowie odbył się wyścig szkółek kolarskich. Była to piąta i zarazem finałowa edycja edycja Świętokrzyskiej Ligii Szkółek Kolarskich. Zawodnicy szkółki kolarskiej z gminy Piekoszów Klub Sportowy Feniks Jaworznia drużynowo uplasował się na czwartym miejscu. Poz tym, zawodnicy wywalczyli sześć pucharów, w tym pięć srebrnych i jeden brązowy.

Zbliżamy się do zakończenia sezonu kolarskiego. Szkółka kolarska Klub Sportowy Feniks Jaworznia może mieć wiele powodów do zadowolenia. Jednym z nich są niewątpliwie bardzo dobre wyniki podczas ostatniej rundy Świętokrzyskiej Ligii Szkółek Kolarskich, jaka odbyła się w Piekoszowie. – Łatwo nie było, a i konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Rywalizacja była bardzo zacięta jak zawsze. Walczyliśmy do samego końca – mówili zgodnie młodzi kolarze z Klubu Sportowy Feniks Jaworznia, którzy podczas rundy finałowej zdobyli sześć pucharów, a szkółka z Piekoszowa, prowadzona przez Dariusza Kwiatkowskiego, zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej. Poszczególne miejsca na podium z tej szkółki w różnych kategoriach wiekowych zajęli: rocznik 2004 dziewczęta – II miejsce Katarzyna Zagnińska, chłopcy – II miejsce Erwin Kwiatkowski; rocznik 2005 dziewczęta – II miejsce Natalia Sadowska; rocznik 2006 dziewczynki – II miejsce Oliwia Wijas, rocznik 2007 dziewczynki – IV miejsce Martyna Kleszowska; rocznik 2009 i młodsi – II miejsce Filip Przewoźniak, IV miejsce Oskar Sójka, dziewczynki – II miejsce Hanna Wijas. Oprócz wymienionych piekoszowską szkółkę kolarską Klub Sportowy Feniks Jaworznia reprezentowali na zawodach także: Wiktor Piątek i Paweł Perzowicz.

Zdaniem wójta, Zbigniewa Piątka, ciężka praca zawodników zawsze musi zaowocować sukcesem. – To była piękna, sportowa rywalizacja – podsumowuje Ligę wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek, który nie kryje dumy z wychowanków kolarskiej szkółki działającej w gminie Piekoszów. – Nasi zawodnicy zdobyli puchary w wielu kategoriach. Widać było, że są pełni zaangażowania. Podobnie jak ich rodzice, na których doping jak zawsze mogliśmy liczyć, co jest ogromnie ważne dla sportowców – podkreśla wójt, Zbigniew Piątek. Dumy ze swojej drużyny nie krył także trener młodych piekoszowskich kolarzy, Dariusz Kwiatkowski – Kolarstwo uczy dyscypliny, mobilizacji i samozaparcia. To wszystko widać było podczas dzisiejszych zawodów. Nasi młodzi kolarze dali z siebie wszystko i dzięki temu mamy aż sześć pucharów – zaznacza trener Dariusz Kwiatkowski.

Przypomnijmy, że szkółka kolarska z gminy Piekoszów Klub Sportowy Feniks Jaworznia istnieje od 2015 roku. – Każdego roku przybywa młodych miłośników kolarstwa. Cieszy nas to, bo nie jest to łatwa dyscyplina sportowa, ale jest to sport, który kształtuje charakter, uczy wytrwałości, solidności i pokory. To wszystko przekłada się później w dorosłym życiu – mówi trener Dariusz Kwiatkowski i zaprasza wszystkich miłośników kolarstwa do wstąpienia do piekoszowskiej szkółki kolarskiej. – Siedziba klubu mieści się w Jaworzni. Zazwyczaj na treningach spotykamy się obok szkoły w Piekoszowie. W zimę trenujemy w hali. Zdarza się, że zagląda do nas wójt Zbigniew Piątek, który mocno wspiera działalność naszego klubu nie tylko finansowo, ale też dobrymi radami z racji ogromnej wiedzy w zakresie kolarstwa. Wspierają nas też rodzice. Mamy bardzo dobrze zapowiadających się zawodników, którzy coraz częściej sięgają po medale – dodaje trener, Dariusz Kwiatkowski.


Młodzi kolarze zgodnie podkreślali, że zawody były wymagające, trasa wcale nie należała do najłatwiejszych, a konkurencja też była duża. W organizowanych przez Świętokrzyski Związek Kolarstwa zawodach udział wzięli kolarze ze szkółek kolarskich z terenu całego województwa świętokrzyskiego.