Najlepsi rolnicy, gospodynie, sołectwa, sołtysi, gospodarstwa agroturystyczne i KGW wybrani w plebiscycie „Echa Dnia”, zostali nagrodzeni podczas wczorajszej gali w Targach Kielce. Wyróżnienia najlepszym z terenu powiatu wręczali – starosta kielecki Mirosław Gębski oraz Mariusz Ściana, członek zarządu Powiatu w Kielcach.

We wtorkowy wieczór w Targach Kielce poznaliśmy laureatów konkursów Mistrzowie Agro 2019 w plebiscycie organizowanym przez redakcję Echa Dnia. Nagrody i prestiżowe tytuły odbierali wszyscy, którzy wpływają na rozwój i kształt naszych wsi. W plebiscycie Mistrzowie Agro 2019 zaprezentowano  bowiem kandydatów w aż sześciu kategoriach – nowoczesnych rolników, ambitnych i pracowitych sołtysów, gospodynie z werwą i pasją, aktywne koła gospodyń wiejskich, prężnie rozwijające się sołectwa oraz oferujące wyjątkowy wypoczynek gospodarstwa agroturystyczne. I właśnie za pracowitość, pomysłowość umiejętność dostrzeżenia możliwości rozwoju chwalił laureatów redkator naczelny Echa Dnia Stanisław Wróbel. Laureaci pierwszych miejsc w województwie otrzymali wyjątkowe nagrody oraz awansowali do finału ogólnopolskiego.

W kategorii Rolnik Roku w powiecie zwyciężył Rafał Gawlik z Miasta i Gminy Chmielnik. Sołtysem Roku został Ryszard Znój z Morawicy, który również zajął pierwsze w kategorii Rolnik Roku w województwie. Gospodynią Roku – Ewa Papież z Domaszowic z gminy Masłów. W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich pierwsze miejsce w powiecie i w województwie zajęło koło „Widełczanki” z Miasta i Gminy Daleszyce. Sołectwem Roku zostały Domaszowice z terenu gminy Masłów. Prym w gospodarstwach agroturystycznych wiedzie Gospodarstwo Agroturystyczne – Agroturystyka Na Wzgórzu z gminy Górno.

Gratulacje najlepszym składali podczas gali starosta kielecki Mirosław Gębski oraz członek Zarządu Powiatu Mariusz Ściana.


Galeria