7 lipca w Jarosławcu odbył się XXIV Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca”, podczas którego doskonale zaprezentowali się biegacze z gminy Strawczyn. Michał Bąk zajął pierwsze miejsce, a Michał Zdzymira, radny Oblęgorka, uplasował się na bardzo wysokiej, piętnastej lokacie. W biegu wzięło udział 120 samorządowców z całej Polski.

Jak podkreślali organizatorzy wydarzenia, celem imprezy biegowej było propagowanie tego sportu wśród samorządowców jako najprostszej formy aktywności ruchowej, aktywnego spędzania wolnego czasu, zdrowego stylu życia oraz promowanie walorów turystycznych Jarosławca, Gminy Postomino, Powiatu Sławieńskiego i Województwa Zachodniopomorskiego.

Bieg miał charakter ogólnopolski. Mogli w nim wziąć udział wyłącznie wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie, marszałkowie, przewodniczący rad gmin, miast, powiatów, sejmików wojewódzkich i ich zastępcy, radni gmin i miast, powiatów oraz sejmików wojewódzkich, członkowie zarządów powiatów i województw, a także pracownicy samorządowi zatrudnieni na stanowiskach urzędniczych i goście zaproszeni przez organizatora.

Gminę Strawczyn reprezentowali: Michał Bąk – radny gminy Strawczyn z Chełmiec oraz Michał Zdzymira – radny gminy Strawczyn z Oblęgorka. Samorządowcy pokonali dystans o długości 2200 metrów, który prowadził uliczkami Jarosławca. – Aura nie była sprzyjająca, był deszcz i silny wiatr, a więc warunki do biegania ciężkie. Jednak to nam nie przeszkodziło i daliśmy z siebie wszystko – podkreśla radny Michał Zdzymira.


I faktycznie dali z siebie wszystko, ponieważ Michał Bąk uzyskał czas 6 min. 41 s. i stanął na najwyższym miejscu podium w klasyfikacji generalnej mężczyzn, zdobywając Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. – Bieganie to moja pasja, która sprawia mi ogromną przyjemność i gwarantuje dobre samopoczucie. Rekordy i najwyższe miejsca podium nie są tu najważniejsze, ale nie będę ukrywał, że ogromnie mnie cieszą. Każdy kolejny sukces jest nagrodą za ciężką pracę, systematyczne treningi i wiele wyrzeczeń – mówi Michał Bąk.

Michał Zdzymira uzyskał czas 8 min. 55s. i uplasował się na bardzo wysokim piętnastym miejscu w klasyfikacji generalnej mężczyzn. A warto przypomnieć że w blokach startowych ustawiło się aż 120 osób.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Kultury i Sportu w Postominie przy wsparciu Urzędu Gminy Postomino, Starostwa Powiatowego w Sławnie, Zespołu Szkół w Jarosławcu, Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Postominie, Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „AKTYWNI” Postomino i Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Galeria