poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaAktualnościCztery medale dla zawodniczek Znicza na Mistrzostwach Polski

Cztery medale dla zawodniczek Znicza na Mistrzostwach Polski

Dwa złota, jedno srebro i jeden brąz wywalczyły zawodniczki LKS Znicz Chęciny podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach kobiet w stylu wolnym. Pierwsze miejsce w kategorii 63 kg wywalczyła Agnieszka Król, a jej siostra Anna sięgnęła po złoty medal w kategorii 48 kg. Drugie miejsce zdobyła Patrycja Sperka w kategorii 75 kg, a brąz przywiozła Weronika Rybak w kategorii 67 kg.

Najlepsi zapaśnicy i zapaśniczki na matach w Osielsku stanęli do walki o mistrzostwo Polski w dniach od 13 do 15 października. Wychowanki trenera Czesława Zaborskiego z Klubu Znicz Chęciny sięgnęły po najwyższe trofea podczas mistrzostw. I tak, złoty medal w kategorii 63 kg wywalczyła Agnieszka Król reprezentująca na mistrzostwach Unię Racibórz, a Patrycja Sperka srebrny medal w kategorii 75 kg. Siostra Agnieszki, Anna reprezentująca barwy Cement Gryf Chełm również wywalczyła zloty medal w kat 48kg. Brąz przywiozła Weronika Rybak, a ósme miejsce zajął w kategorii 86 kg Łukasz Król. Oboje wystąpili w barwach swojego rodzimego klubu Znicz Chęciny. – Pomimo, że część zawodników reprezentowała inne kluby, to zgodnie z umową punkty cały czas zdobywają dla Znicza Chęciny. Podczas tych mistrzostw zdobyli rekordową ich liczbę, bo aż 75,5 punktów. Takiego wyniku w historii klubu jeszcze nie mieliśmy – cieszy się z historycznej chwili Czesław Zaborski, trener Znicz Podzamcze Chęcińskie. – Jak do tej pory wszyscy zawodnicy zdobyli dla klubu w tym sezonie łącznie 155,5 punktów zgodnie z tabelą Mistrzostw Polski Ministerstwa Sportu i Turystyki. To będzie ten rok, kiedy z całą pewnością znajdziemy się na podium w klasyfikacji klubowej. Myślę, że zajmiemy także wysoką lokatę w kategorii gmin, w której od trzydziestu już lat zawsze jesteśmy w pierwszej szóstce, ale nigdy nie mogliśmy się przebić do pierwszej trójki. Liczę, że w tym roku uda nam się to. Takich startów nasi zawodnicy jeszcze nie mieli – mówi trener Czesław Zaborski.

Opiekunką naszych zawodników podczas Mistrzostw Polski w Osielsku, była Małgorzata Król, najstarsza z trenujących zapasy sióstr w klubie Znicz Chęciny, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, wychowanka trenera Czesława Zaborskiego i obecnie szkoleniowiec.