Drużyna z Daleszyc zwyciężyła w XIX Halowych Mistrzostwach Radnych i Pracowników Samorządowych w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Kieleckiego, które się odbyły w gościnnej gminie Masłów.

Ponad 200 zawodników i emocje nie mniejsze niż na rozgrywanych na stadionach mistrzostwach. Do rywalizacji o puchar starosty kieleckiego, na dwóch boiskach w Masłowie i Mąchocicach Scholasterii stanęło aż 20 drużyn, reprezentujących środowiska samorządowe, bankowe, mundurowe i wszystkich sympatyzujących z samorządem powiatu: gminy- Chęciny, Chmielnik, Bieliny, Bodzentyn, Daleszyce, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Piekoszów, Pierzchnica, Sitkówka – Nowiny, Zagnańsk, Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Miejska Policji, mBank, Areszt Śledczy, Starostwo Powiatowe w Kielcach i Totalizator Sportowy.

Zespoły podzielono na cztery grupy– z każdej wychodziły dwa najlepsze. Do półfinałów zakwalifikowały się drużyny z najlepszym bilansem punktowym.

Sportowców powitał starosta kielecki Mirosław Gębski oraz gospodarz obiektów w Masłowie – Tomasz Lato.


– Życzę samych dobrych wrażeń, zero kontuzji. Cieszę się, że pierwszy raz w historii w powiatowych mistrzostw zmierzy się tak wiele drużyn. To inicjatywa, która jednoczy i integruje wszystkie drużyny w sportowej rywalizacji – witał wszystkich starosta, Mirosław Gębski.

– Cieszę się że te mistrzostwa możemy rozgrywać w Masłowie, że turnieje trwają dalej i że w ten sposób możemy budować wspólnotę powiatu kieleckiego. Życzę rywalizacji w duchu fair play i bezpiecznych zawodów – dopingował Tomasz Lato.

Na mistrzostwach obecny był członek Zarządu Powiatu w Kielcach – Cezary Majcher, radna powiatowa Anna Kosmala.

Na obu boiskach trwały zacięte walki, niektóre mecze rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Zawody stały na wysokim poziomie. Praktycznie w każdym meczu walka trwała do ostatniej piłki.

Niezwykle zacięty mecz rozegrały pomiędzy sobą cztery drużyny – z Daleszyc, Bielin, Komendy Miejskiej Policji i Aresztu Śledczego. Nie mieli sobie równych. To oni znaleźli się w finale mistrzostw, a o końcowym zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne.

Po zaciętej walce w finałach, pierwsze miejsce zdobyła drużyna zgminy Daleszyce. Drugie miejsce zajął skład z Komendy Miejskiej Policji zaś trzecie piłkarze z Bielin.

Najwięcej bramek strzelił Albert Zajęcki (KMP w Kielcach), a najskuteczniejszym bramkarzem okazał się Piotr Bera (gmina Bieliny).

– Mecz niektórych drużyn od początku miał zacięty przebieg. Widać, że receptą na udany mecz, jest po prostu systematyczny trening. Ciesze się, że wielu zawodników poprawiło swoją skuteczność – powiedział starosta. Na zakończenie dodał, iż mecze dostarczyły uczestnikom wielu emocji.

Grali ze swoimi drużynami:

Starosta kielecki Mirosław Gębski, zastępca wójta Miedzianej Góry – Piotr Buras, wójt Piekoszowa – Zbigniew Piątek, wójt gminy Zagnańsk – Wojciech Ślefarski, burmistrz Chmielnika – Paweł Wójcik, wiceburmistrz Morawicy – Marcin Dziewięcki, zastępca wójta Sitkówki – Nowin – Łukasz Barwinek, wójt Mniowa – Piotr Wilczak, wójt gminy Pierzchnica – Stanisław Strąk, zastepca wójta Mniowa Piotr Milcarz.

Reprezentacje samorządowców wsparli włodarze gmin, którzy przyjechali ze swoimi drużynami:

Burmistrz Daleszyc – Dariusz Meresiński, wójt gminy Bieliny – Sławomir Kopacz, wójt gminy Sitkówka – Nowiny – Sebastian Nowaczkiewicz, zastępca burmistrza Bodzentyna – Andrzej Jarosiński.

Galeria