3.5 C
Kielce
sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaGospodarkaMagazynier w Kielcach — szanse, zarobki i perspektywy na przyszłość

Magazynier w Kielcach — szanse, zarobki i perspektywy na przyszłość

Zobacz

Bezrobocie w Kielcach jest znacznie niższe niż średnia krajowa (4,4% do 5,5%). Oznacza to, że o pracę w mieście jest stosunkowo łatwo. Kandydatom zależy jednak na wyborze zawodu opłacalnego, perspektywicznego i dającego szanse rozwoju. Czy magazynier spełnia te kryteria? Ile zarabia magazynier w Kielcach i gdzie szukać pracy w tym charakterze?

Czy w Kielcach są potrzebni magazynierzy?

Większe zapotrzebowanie na magazynierów jest związane z rozwojem transportu i logistyki. Na obrzeżach miast powstają duże centra przeładunkowe, zaopatrujące sklepy czy służące jako magazyny, z których towary są bezpośrednio wysyłane do klientów. Również w Kielcach ofert pracy w charakterze magazyniera jest bardzo wiele.

Ponadto magazynierów potrzebuje większość firm produkcyjnych i handlowych – zarówno tych małych, utrzymujących zapasy tylko do bieżącego użytkowania, jak i tych średnich i większych, dysponujących większymi możliwościami. Z której strony nie przyglądać się tematowi, pewne jest jedno: magazynierzy w Kielcach są zdecydowanie potrzebni.

Gdzie szukać pracy jako magazynier w Kielcach?

Podczas poszukiwania pracy warto skoncentrować się na najefektywniejszych sposobach. Zapomnij o osobistym roznoszeniu CV albo obdzwanianiu działów kadr, a nawet o średnio wygodnym przeglądaniu stron potencjalnych pracodawców w poszukiwaniu zakładki kariera – oferty znajdziesz na https://www.gowork.pl/praca/magazynier;st/kielce;l.

Zaletą portalu stworzonego m.in. w celu wzajemnych poszukiwań pracowników i pracodawców, jest możliwość doprecyzowania twoich wymagań. Możesz posłużyć się kilkoma przydatnymi filtrami, wybierając m.in. dopuszczalną odległość miejsca pracy od miejsca zamieszkania, wielkość zarobków czy rodzaj umowy. Ponadto możesz zapoznać się z opiniami, wystawionymi danemu pracodawcy przez innych pracowników – to cenna informacja, pozwala bowiem na natychmiastowe przesianie nieuczciwych podmiotów.

Ile zarabia magazynier i jakie musi mieć uprawnienia?

Zarobki na stanowisku magazyniera są w dużej mierze powiązane z faktycznymi umiejętnościami kandydata oraz z posiadanymi przez niego kwalifikacjami. Osoby niedoświadczone, bez szkoleń, uczące się zawodu dopiero u pracodawcy, mogą liczyć na zarobki poniżej 4000 zł brutto. Z kolei pracownicy z dłuższym stażem, ale nieposiadający uprawnień, mogą liczyć na 4000-5000 brutto. Powyżej tej kwoty trzeba już wykazać się konkretnymi dokumentami, potwierdzającymi szkolenie np. z zakresu obsługi wózków widłowych, obsługi systemów zarządzania magazynem (WMS) czy uprawnienia operatora podestów ruchomych.

Wymagane dokumenty nie są obowiązkowe, ale niemniej jednak dobrze jest je posiadać – każda dodatkowa umiejętność może wiązać się z zaproponowaniem wyższej stawki. W wielu firmach okaże się, że pomimo chęci, kandydat nie został przyjęty właśnie dlatego, że nie byłby w stanie sprostać wszystkim swoim obowiązkom (np. poruszać się po magazynie wysokiego składu).

Praca w Kielcach – perspektywy długoterminowe dla magazynierów

Podobnie jak w przypadku wielu innych zawodów, zachodzi obawa, że magazynierów w ich obowiązkach wyręczą kiedyś roboty. Jeśli faktycznie w ogóle się to stanie, to nieprędko. Liczba procesów, z jakimi musi poradzić sobie magazynier, jest dość spora. Jednocześnie wymagana jest precyzja, rozległa wiedza, umiejętności manualne i interpersonalne. Komputery i roboty nie są w stanie na ten moment poprowadzić skutecznie obsługi magazynu.

Jeśli więc szukasz stabilnej, pewnej i dość dobrze płatnej pracy – rozejrzyj się za ofertami oraz za kursami.

Aktualności

Wernisaż Dariusza Orzechowskiego w Bibliotece w Samsonowie

W Bibliotece w Samsonowie odbył się wyjątkowy wernisaż malarstwa Dariusza Orzechowskiego, który swoim występem uświetnił zespół „Stępień Brothers”....

Polecamy