niedziela, 25 sierpnia, 2024
Strona głównaAktualnościMaciej Giemza, Inga Kobiec i Piotr Węgliński - w Piekoszowie mają prawdziwych...

Maciej Giemza, Inga Kobiec i Piotr Węgliński – w Piekoszowie mają prawdziwych sportowych mistrzów

W Targach Kielce odbyła się Finałowa gala 68. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2019. Wśród nagrodzonych najlepszych sportowców znaleźli się także sportowcy z terenu gminy Piekoszów. W ścisłej czołówce województwa świętokrzyskiego uplasował się dakarowiec Maciej Giemza, zajmując piąte miejsce w kategorii „Najlepszy sportowiec”. W powiecie kieleckim miejsce pierwsze w kategorii „Talent dziewczęta” zdobyła młodziutka akrobatka Inga Kobiec z Efekt Brynica, a w kategorii „Talent chłopcy” na pierwszym miejscu uplasował się karateka Piotr Węgliński z Klubu Karate Morawica i Piekoszów.

Sportowa gala to wielkie święto ludzi sportu. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia doceniani są sportowcy z całego województwa świętokrzyskiego. W tegorocznym plebiscycie wybrano najpopularniejszych sportowców, trenerów, talenty i drużyny 2019 roku.

Wśród czołówki najlepszych sportowców województwa świętokrzyskiego nie mogło zabraknąć Macieja Giemzy. Ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu z ORLEN Team, dwukrotny uczestnik najtrudniejszego rajdu świata – Rajdu Dakar, motocyklista Maciej Giemza z Piekoszowa tym razem zajął piąte miejsce. – To zaszczytne wyróżnienie jest dla mnie przede wszystkim motywacją do dalszej pracy, a tej przede mną teraz będzie dużo – mówił tuż po odebraniu zaszczytnej nagrody motocyklista Maciej Giemza, który w tegorocznym Dakarze wypadł fantastycznie. – Z każdym rokiem Maciek robi ogromne postępy. Przed nim naprawdę piękna kariera – podkreślał podczas sportowej gali wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek.

Maciej Giemza z Piekoszowa to wychowanek KTM Novi Korona Kielce i niezwykle utalentowany zawodnik. Jest mistrzem kraju w rajdach enduro, mistrzem świata juniorów cross country i uczestnikiem Rajdu Dakar. W tegorocznym Dakarze zajął 17 miejsce, najwyższe w historii swoich startów.

Maciej Giemza nie był jedynym sportowcem z Piekoszowa wyróżnionym podczas 68. Plebiscytu Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2019. Na podium stanęła także młodziutka akrobatyka Inga Kobiec z Efekt Brynica, która jest zdobywczynią brązowego medalu i tytułu II Vicemistrzyni Świata w kategorii Artistic Acrobatic Dance. Inga zdobyła I miejsce w powiecie kieleckim w kategorii „Talent dziewczęta”. Pierwsze miejsce w powiecie kieleckim w kategorii „Talent chłopcy” zdobył karateka z Klubu Karate Morawica i Piekoszów, Piotr Węgliński. Ten młody i bardzo utalentowany zawodnik na swoim koncie ma liczne tytuły i ponad sto medali i pucharów, zdobytych podczas międzynarodowych mistrzostw. Jest także dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy w karate.

Wszystkim osobiście gratulował podczas gali wójt gminy Piekoszów, Zbigniew Piątek. – Nie ukrywam, że czuję dumę patrząc na tych młodych i świetnie zapowiadających się sportowców, którzy pomimo tak młodego wieku już sięgają po najwyższe trofea nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zdecydowanie można powiedzieć, że gmina Piekoszów sportem stoi i to sportem na najwyższym poziomie – podkreśla wójt Zbigniew Piątek, który sam w przeszłości był wielkim sportowcem, dwukrotnym olimpijczykiem w latach 1992 i 2000, zwycięzcą Tour de Pologne w roku 1987 oraz wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski. Gratulacje na ręce naszych sportowców złożyła także osobiście wiceminister sportu Anna Krupka, senator Krzysztof Słoń, poseł Mariusz Gosek oraz starosta Mirosław Gębski.