piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościLekkoatleci z Daleszyc na medal!

Lekkoatleci z Daleszyc na medal!

Świetny start uczniów z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Daleszycach otworzył szkolny sezon sportowy 2018/2019. Dnia 26 września w Strawczynie odbyły się XXI Wojewódzkie Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzisława Stawiarza.

Na linii startu stanęli zawodnicy z 20 szkół województwa świętokrzyskiego. Nie zabrakło również sportowców z Daleszyc. Dziewczęta z klas IV, V i VI pokonały dystans 800 metrów, a uczennice z klas VII i VIII 1000 metrów. Chłopcy z klas IV przebiegli 800 metrów, z V i VI klas 1000. Zawodnicy z klasy VII pokonali odległość 1500 metrów. Trasa biegu przebiegała w malowniczych okolicach zalewu w Strawczynie.

Uczniowie z Daleszyc byli bardzo dobrze przygotowani do zawodów. Wszyscy, którzy wystartowali , bieg ukończyli i zdobyli cenne punkty w klasyfikacji drużynowej. Na wyróżnienie zasługują: Zosia Mańczyk, – III miejsce, Eliza Pawłowska miejsce IV. Najlepsi chłopcy to Szymon Żebrzowski- III miejsce i Łukasz Kozieł- VI miejsce. Ci uczniowie zdobyli medale i dyplomy w klasyfikacji indywidualnej.

Po podliczeniu wszystkich punktów w kategorii łącznej okazało się, że uczniowie z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Daleszycach zajęli II miejsce w województwie! Wzruszenie i radość towarzyszyły całemu zespołowi podczas wręczania pucharu i dyplomu za wicemistrzostwo województwa w biegach przełajowych. Jest to kolejny sukces uczniów w biegach przełajowych, gdzie na starcie w każdej kategorii wiekowej, startuje ponad 70 zawodników.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.