piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościLaura Sitek Wicemistrzynią Polski

Laura Sitek Wicemistrzynią Polski

W Ełku tym razem odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate. Startująca w kategorii do 60 kg utytułowana zawodniczka z Piekoszowa,Laura Sitek, zdobyła wicemistrzostwo Polski.

Można powiedzieć, że Klub Karate Morawica i Piekoszów podczas ostatnich Mistrzostw Polski plan wykonał w stu procentach. – Na jednego wystawionego zawodnika zdobyliśmy jeden medal – potwierdza trener, a zarazem prezes Klubu Karate Morawica i Piekoszów, Andrzej Horna.

Zdobywczyni brązowego medalu podczas Mistrzostw Europy w Karate w 2017 roku, Laura Sitek walczyła tym razem o Mistrzostwo Polski startując w kategorii do 60 kilogramów. Stoczyła trzy pojedynki, z których dwa wygrała zdecydowaną przewagą techniczną. Ostatecznie nasza zawodnicza zdobyła srebrny medal i tym samym została wicemistrzynią Polski kategorii 2001-2002 kobiet do 60 kg. – To bardzo dobry wynik zwłaszcza, że rywalki były o rok starsze – komentuje trener Andrzej Horna.

Przypomnijmy, że niespełna miesiąc temu w Tarnowskich Górach podczas MP Juniorów Młodszych tytuł mistrzyni Polski oraz tytuł najlepszego zawodnika turnieju zdobyła Oliwia Sidło również z Piekoszowa, a Wiktor Binkowski z Morawicy zdobył brązowy medal. – Takie wyniki cieszą i motywują do pracy nie tylko mnie jako trenera, ale również młodszych zawodników – mówi trener Andrzej Horna.

Już 23-24 listopada br. zawodnicy KKM w składzie Laura Sitek, Sylwia Kazimierska oraz Piotr Węgliński będą reprezentować Polskę w Mistrzostwach Europy w Budapeszcie. – Trzymajcie za nas kciuki – zgodnie proszą zawodnicy, a trener przypomina, że klub nadal szuka wsparcia finansowego. – Kierujemy gorącą i serdeczną prośbę do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Zachęcam do ewentualnego kontaktu ze mną pod nr telefonu 510030078 – zaprasza trener Andrzej Horna.