Kto był pierwszym elektrykiem? Można wymienić wielu pierwszych odkrywców prostych urządzeń elektrycznych. I śmiało można powiedzieć, że jednym z pierwszych elektryków był Guericke Otto von. Niemiecki wynalazca i fizyk posiadał rozległą wiedzę z obszarów dotyczących budownictwa. I dziś zawód elektryka również łączy wiedzę z kilku obszarów, w tym między innymi z budownictwa.
Praca elektryka wymaga umiejętności analitycznego myślenia, cierpliwości, odporności na stres i umiejętności radzenia sobie w różnych warunkach. Natomiast zawód ten to nie tylko pewność pracy, ale i uznanie społeczne.
Szkolenia online
Pandemia przyspieszyła rozwój nauczania przez internet. Obecnie wiele placówek edukacyjnych oferuje kursy online. I choć przy kierunkach humanistycznych nie jest to zadziwiające, to przy technicznych budzi wiele pytań. Jak wygląda tego typu kurs? Czy elektrykiem gdzie konieczna jest praktyka można zostać zapisując się na szkolenie online?
Do pracy w zawodzie elektryka prowadzi kilka dróg. Jedną z nich wybór szkoły średniej (branżowej bądź technikum) o kierunku elektryk. Kolejna to studia i tytuł inżyniera. Jest też opcja dla osób, które szukają nowych możliwości rozwoju i są to właśnie kursy online. Mają one wiele zalet:
- nie ponosisz kosztów dojazdu, wyżywienia,
- uczysz się w dogodnych godzinach, zazwyczaj wieczornych,
- uczestniczysz w wykładach z dowolnego miejsca, wymagania sprzętowe nie są duże,
- masz dostęp do materiałów na platformach edukacyjnych, wykłady w części szkół można odsłuchać.
Tyle teoria, ale to ona jest podstawą, by nie zrobić sobie krzywdy w trakcie pracy. Bo choć jak mawiają niektórzy elektryka prąd nie tyka, to tylko tego, który ma o tym pojęcie. Zajęcia praktyczne odbywają się podczas zjazdów we wskazanych placówkach szkoły. Natomiast jest to kilka czy kilkanaście zjazdów, a nie konieczność stawiania się na każdy wykład. O szczegółach programu kształcenia w kierunku elektryka przeczytasz na stronie: https://viessmann.plus/kurs-elektryka-online/.
Zapisy online
Szkoła online, to również zapisy przez internet. A wybierając viessmann.plus pierwsze kroki są niezobowiązujące. Zapisujesz się wstępnie, co do niczego nie zobowiązuje. Od szkoły otrzymasz dodatkowe informacje, które pomagają podjąć decyzję co do kształcenia. Poznasz również koszty związane z kursem elektryka. A one zależą od tego, czy zapłacisz za całość z góry, w dwóch ratach czy miesięcznie. Jest to około 3 tys. zł za kurs plus czesne i opłaty za egzaminy. Wybierając Viessmann możesz starać się o nieoprocentowaną pożyczkę na kształcenie. A część jest umorzona pod pewnymi warunkami.
Zapisy na najbliższy semestr trwają, a w dobrych szkołach sale online szybko się wypełniają.