3.5 C
Kielce
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaOświataKonkurs na logo obchodów 20-lecia powiatu kieleckiego rozstrzygnięty

Konkurs na logo obchodów 20-lecia powiatu kieleckiego rozstrzygnięty

Zobacz

Kolorowa, z patriotycznymi barwami narodowymi, wzbogacona elementami ważnymi dla powiatu kieleckiego. Tak pokrótce można opisać nowe logo, które będzie znakiem graficznym obchodów 20-lecia istnienia powiatu kieleckiego.

Na przełomie stycznia i lutego, Starostwo Powiatowe ogłosiło konkurs, którego tematem było stworzenie logo – znaku graficznego, który będzie znakiem rozpoznawczym i promocyjnym obchodów 20 – lecia istnienia powiatu kieleckiego.

– Zaproponowaliśmy szkołom z powiatu kieleckiego, aby nam zaprojektowali logo. Nadesłano 26 prac. Wybór był bardzo trudny, bo każda praca była ciekawa, a szkoły dołożyły wszelkich starań, by godnie podkreślić rangę tego wydarzenia. Wybierając już te najlepsze prace, braliśmy pod uwagę pomysłowość twórców i dobór formy. Po analizie wszystkich dzieł komisja zdecydowała się wybrać pięć projektów, a do rozstrzygnięcia konkursu zaprosiliśmy mieszkańców powiatu kieleckiego. Zdjęcia finałowych prac zamieściliśmy na naszym profilu Facebook – mówi starosta kielecki, Michał Godowski, który dzisiaj, 12 marca wraz ze wicestarosta kieleckim Zenonem Janusem uroczyście nagrodził wszystkich uczestników.

Jak się okazało, mieszkańcy powiatu oddali ponad 3 tysiące głosów. Najwięcej lajkowano projekt, którego autorami są: wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie (980 lajków). Następnie praca ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Tadeusza Buka z Mójczy (762 lajki). I w dalszej kolejności: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Niestachowie (638 lajków), praca zgłoszona przez Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie (356 lajków) oraz praca ze Szkoły Podstawowej w Lechowie (28 lajków).

Zwycięska praca jest kolorowa, a jej patriotyczny charakter podkreśla zastosowanie barw narodowych: czerwony z białym, w cyfrze dwa. Cyfra zero powstała w oparciu o barwy herbu powiatu kieleckiego. Dodatkowo pracę zdobi dąb – symbol wartości takich jak spokój, siła i mądrość życiowa. Tak pokrótce można opisać nowe logo, które będzie znakiem graficznym obchodów 20-lecia istnienia powiatu kieleckiego.

– Serdecznie gratulujemy zwycięzcy konkursu oraz wszystkim pozostałym uczestnikom – powiedział starosta. – Mam nadzieję, że ten wyjątkowy rok będzie doskonałą okazją, aby przypomnieć mieszkańcom regionu ważne wydarzenia lokalnej historii, zapoznać z zapomnianymi faktami historycznymi, które wpływały na kształt i rozwój naszej małej ojczyzny.

Gratulacje złożył także wicestarosta Zenon Janus. – Życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz aktywizacji swoich społeczności lokalnych – dodał.

Nagrodą główną w konkursie jest multimedialny dywan, ufundowany przez firmę Funtronic. Piotr Treszczotko, wiceprezes firmy Funtronic, producent Magicznego Dywanu powiedział, iż dywan to urządzenie multimedialne, które bardzo dobrze sprawdza się w edukacji. Posłuży także do zabawy, edukacji i rehabilitacji.  – Urządzenie zawiera zestaw multimedialnych gier, ćwiczeń i zabaw ruchowych oraz łączy w sobie komputer, projektor oraz system czujników ruchu, które umożliwiają zabawę w czasie rzeczywistym na dowolnym fragmencie podłogi, stołu lub ławki – powiedział.

Marta Sławińska, opiekun z Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego odbierając nagrodę, nie kryła wzruszenia. – To w zasadzie praca wszystkich wychowanków. Każdy miał za zadanie wymyślić element, który Karol Gołąbek zamieszczał na pracy. Mam nadzieje, że w tym ważnym dla samorządu roku będzie służyć i będzie pięknym wizerunkiem zbliżających się obchodów i będzie godnie reprezentował powiat kielecki.

O zwycięskiej pracy na logo 20 – lecia Jubileuszu Powiatu Kieleckiego

Wychowanek Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rembowie Karol Gołąbek, autor pracy, tworząc logo na 20-lecie powiatu kieleckiego, kierował się wartościami ponadczasowymi. Zastosowano technikę kolorów dopełniających się, czerwony z niebieskim, które występują w równych częściach, co sprawia, że praca ma dodatkowe walory estetyczne. Obraz został stworzony w oparciu o kompozycję zamkniętą, zostało to wzmocnione poprzez kształt dębu w środkowej części obrazu, który skupia na sobie uwagę odbiorcy. W centralnej części zostały umieszczone najważniejsze informacje dotyczące tematu konkursu. Spokój i harmonia pracy zostały podkreślone poprzez zastosowanie kadru poziomego. Jej patriotyczny charakter podkreśla zastosowanie barw narodowych: czerwony z białym, w cyfrze dwa. Cyfra zero powstała w oparciu o barwy herbu powiatu kieleckiego, ponadto umieszczono herb powiatu w centralnej części obrazu. Człowiek postrzega świat w sposób horyzontalny – kompozycja poziomego kadru, korzenie dębu wyrastające z dolnej części obrazu sprawiają, że estetycznie i wizualnie obraz postrzegany jest prawidłowo. Autor zdjęcia użył symboliki dębu ze względu na to, że drzewo to ukazuje odbiorcy takie wartości jak spokój, siłę, mądrość życiową, witalność, radość i optymizm. Zamysł autora, aby logo oddawało także uczucia patriotyczne, zostało osiągnięte poprzez zastosowanie barw narodowych w cyfrze dwa.

 

Wykaz prac złożonych w ramach konkursu na logo obchodów jubileuszu 20-lecia istnienia powiatu kieleckiego:

L.p. Imię i nazwisko
autora pracy
Nazwa szkoły Data złożenia pracy
1 Tomasz Kałuża Zespół Szkół nr 8 w Nowej Słupi 6.02.2018
2 Aleksandra Zajęcka Zespół Szkół w Kostomłotach Drugich 7.02.2018
3 Wojciech Myszura Zespół Placówek Oświatowych
w Piekoszowie
7.02.2018
4 Oliwia Sobieraj Szkoła Podstawowa w Św. Katarzynie 7.02.2018
5 Karolina Turas Szkoła Podstawowa w Bilczy 8.02.2018
6 Bartosz Kozera Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie 8.02.2018
7 Jowita Świebodzka Szkoła Podstawowa w Rykoszynie 8.02.2018
8 Julia Kowalska Szkoła Podstawowa w Makoszynie 8.02.2018
9 Roxana Mazurczak Szkoła Podstawowa
w Niestachowie
8.02.2018
10 Arkadiusz Kasza Powiatowy Zespół Szkół
w Chmielniku
8.02.2018
11 Lena Kozera Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi 8.02.2018
12 Zuzanna Gawęcka Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa w Hucie Starej 8.02.2018
13 Radosław Styczeń Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Św. Eugeniusza de Mazenoda
w Jeziorku
9.02.2018
14 Wiktoria Klimek Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Skorzeszycach 9.02.2018
15 Gabriela Momot Szkoła Podstawowa
im. S. Żeromskiego w Brynicy
9.02.2018
16 Karol Gołąbek Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rembowie 9.02.2018
17 Jakub Armata Szkoła Podstawowa w Lechowie 9.02.2018
18 Julia Kasprzyk Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi w Zajączkowie 9.02.2018
19 Jarosław Kot Powiatowy Zespół Szkół
w Łopusznie
9.02.2018
20 Joanna Chrobot Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku 9.02.2018
21 Maja Kij Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach 9.02.2018
22 Bartosz Nosek Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Buka w Mójczy 9.02.2018
23 Aleksandra Bernat Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie 9.02.2018
24 Karolina Podsiadło Liceum Ogólnokształcące
im. Władysława Łokietka
w Powiatowym Zespole Szkół
w Chęcinach
9.02.2018
25 Cezary Puchała Technikum Mechatroniczne
w Powiatowym Zespole Szkół
w Chęcinach
9.02.2018
26 Filip Góral Technikum Informatyczne
w Powiatowym Zespole Szkół
w Chęcinach
9.02.2018
27 Katarzyna Jaworska Zespół Szkolno – Przedszkolny
w Daleszycach
13.02.2018

Aktualności

Polecamy