piątek, 10 maja, 2024
Strona głównaSportKolejny, wielki sukces Wojciecha Piotrowskiego – łucznika z gminy Morawica

Kolejny, wielki sukces Wojciecha Piotrowskiego – łucznika z gminy Morawica

Wojtek Piotrowski jest utalentowanym łucznikiem, który zajmuje czołowe miejsca na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Mieszkaniec Woli Morawickiej rywalizował na turnieju o Puchar Afrodyty w Cyprze i zdobył złoty medal w kat. indywidualnej oraz srebrny w kat. mikstów. Aktualnie przygotowuje się do eliminacji do Igrzysk Olimpijskich.

Wojtek jest reprezentantem Polski podczas Mistrzostw Świata w łucznictwie i ma na swoim koncie kilkanaście medali mistrzostw kraju. Należy do drużyny klubu sportowego Moravia, sekcji łuczniczej, w barwach której został brązowym medalistą Mistrzostw Polski. W 2023 r. reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Dubaju, gdzie zajął 9 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

W dniach 25-28.10.2023 r. reprezentacja niepełnosprawnych łuczników z Polski w skład której wchodził Wojciech Piotrowski, wzięła udział w międzynarodowym turnieju o „Puchar Afrodyty”. W kat. indywidulanej zdobył złoty medal, a w kat. mikstów w parze z Ksenią Markitantovą wywalczyli srebrny medal. Turniej w Cyprze był dla Wojtka próbą generalną przed marcowymi eliminacjami do Igrzysk Olimpijskich na które z zaangażowaniem się przygotowuje.