W Szkole Podstawowej m. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu trwa realizacja projektu pod hasłem „Empowering Mathematics Acquisition Through Handy Softwares”. Odbywa się on w ramach programu Erasmus+, a jego uczestnicy stworzyli między innymi aplikację do nauki matematyki E-Maths.

Tym razem wspólne spotkanie uczestników projektu „Empowering Mathematics Acquisition Through Handy Softwares” w ramach programu Erasmus+ odbyło się na Słowacji w niezwykle urokliwym mieście Trnava. Grupa nauczycieli I uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łosieniu pojechała tam w dniach od 18 do 23 marca.

– Podczas partnerskiej wizyty braliśmy udział w lekcji pokazowej z matematyki oraz prezentacji pt. ,,Programowanie w języku SWIFT” – relacjonują uczestnicy wydarzenia, którzy dzięki wyjazdowi mieli także okazję do bliższego poznania się w trakcie mieszkania u rodzin goszczących. – To była dla nas wszystkich wspaniała możliwość wymiany doświadczeń i zawarcia nowych przyjaźni – opowiadają uczestnicy projektu, którzy podczas wycieczek edukacyjnych do Bratysławy i Nitry oraz wspólnej zabawy przy ognisku nie tylko poznawali kulturę, zwyczaje, czy historię regionu i kraju, ale przede wszystkim rozwijali zdolności w porozumiewaniu się językiem angielskim.

Efektem kolejnego już spotkania partnerskiego w ramach programu Erasmus+ było wspólne opracowanie aplikacji do nauki matematyki E-Maths. – Obecnie zawiera ona zadania dotyczące liczb, ale sukcesywnie będzie rozszerzana o kolejne zagadnienia – zapowiadają uczestnicy projektu, którzy serdecznie zachęcają do pobierania ich darmowej aplikacji na GOOGLE PLAY. – Dzięki niej nauka matematyki jest świetną zabawą i przyjemnością – przekonują.


Galeria