3.5 C
Kielce
środa, 2 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościKolejni partnerzy Programu „Świętokrzyska Karta Zawodowej Rodziny Zastępczej”

Kolejni partnerzy Programu „Świętokrzyska Karta Zawodowej Rodziny Zastępczej”

Zobacz

11 nowych podmiotów – instytucje i świętokrzyskie firmy – dołącza do grona partnerów Programu „Świętokrzyska Karta Zawodowej Rodziny Zastępczej”, oferując rodzicom zastępczym i ich wychowankom ulgi w zakupie biletów wstępu do placówek kulturalnych, sportowych czy turystycznych. Porozumienia o przystąpieniu do wspólnej realizacji Programu podpisała z przedstawicielami przedsiębiorstw i placówek marszałek Renata Janik. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Elżbieta Korus, zastępca dyrektora ROPS Arkadiusz Ślipikowski.

Program „Świętokrzyska Karta Zawodowej Rodziny Zastępczej”, zainicjowany 14 sierpnia 2019 r., zapewnia zawodowym rodzinom zastępczym możliwość korzystania na preferencyjnych warunkach z katalogu oferty kulturalnej, oświatowej, rekreacyjnej, usługowej, sportowej oraz zdrowotnej. Do Programu przystąpiło dotychczas jedenastu partnerów, a dziś (wtorek, 1 kwietnia) dołączyło kolejnych dziewięciu, którzy oferują system zniżek za wstęp do swoich placówek. W najbliższych dniach porozumienia podpiszą jeszcze przedstawiciele 2 instytucji.

– Dziękuję wszystkim partnerom świętokrzyskich rodzin zawodowych za otwarte serca, za zrozumienie, za gotowość udostępniania swoich obiektów, usług czy oferty – powiedziała marszałek województwa Renata Janik. – Samorząd Województwa stara się wspierać prowadzone w regionie rodziny zastępcze, tym bardziej z uznaniem patrzymy na samorządy i firmy, które wykazują głębokie zrozumienie i chęć pomocy, kierowanej do osób, które otwierają swoje domy i swoje serca na potrzeby dzieci – dodała.

Wsparcie dla rodzin zastępczych zadeklarowały, podpisując porozumienia:

  1. Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.
  2. ZPC „ Złoty Kłos” W. Binkowska, D. Binkowska Sp. J., Binkowski Hotel w Kielcach.
  3. Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.
  4. Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach.
  5. Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach.
  6. Ogród Zoologiczny Leśne Zacisze w Lisowie.
  7. Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich „Łysa Góra” w Nowej Słupi.
  8. FlyPark Kielce – Park Rozrywki.
  9. Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach.

W najbliższych dniach podpisy pod porozumieniem złożą także przedstawiciele Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz DLF INVEST Sp. z o.o. w Bałtowie – Bałtowski Kompleks Turystyczny.

Dodatkowo z inicjatywy marszałek Renaty Janik, do Programu dołączają kolejne szpitale z terenu województwa świętokrzyskiego, które umożliwiają dostęp do korzystania z priorytetowej rejestracji do lekarzy specjalistów wychowankom rodzin zastępczych. Są to: Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kazimierzy Wielkiej, Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie oraz Szpital Św. Leona w Opatowie.

Udział w programie to nie tylko realna pomoc dla rodzin zastępczych, ale także wzmocnienie społecznej odpowiedzialności biznesu oraz promocja marki w regionie.

Dotychczas, w Programie „Świętokrzyska Karta Zawodowej Rodziny Zastępczej” działały: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Muzeum Wsi Kieleckiej, Skyfly Sp. z o.o., Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne, Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, F.H. Złota Róża&Sabat, Gmina Chęciny Zamek Królewski w Chęcinach, „Koral” Sport i Rekreacja Sp. z o.o., Geonatura Kielce, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Połańcu.

Galeria

Aktualności

Dziedzictwo sakralne Gminy i Miasta Chęciny

Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski zaprasza na konferencję pn. "Dziedzictwo sakralne Gminy i Miasta Chęciny", która odbędzie się 14...

Polecamy