3.5 C
Kielce
poniedziałek, 23 grudnia, 2024
Strona głównaGospodarkaKolejne wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Kolejne wsparcie dla osób niepełnosprawnych

Zobacz

7 osób z niepełnosprawnością skorzysta ze wsparcia na rynku pracy. Umowy w tej sprawie podpisano w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

Czworo pracodawców podpisało umowy dotyczące zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej na kwotę  209.351 zł. Trzy osoby niepełnosprawne podpisały umowy na dofinansowanie do otwarcia działalności gospodarczej na łączną kwotę  177 000 zł.

– Cieszymy się, że możemy pomagać osobom niepełnosprawnym, jak również przedsiębiorcom, którzy takie miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych tworzą. Powiat kielecki skutecznie pozyskuje na ten cel środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – mówił starosta kielecki Mirosław Gębski.

– Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspiera osoby z niepełnosprawnością, wspiera też pracodawców, którzy zatrudniają te osoby. Do tych osób trafiło w ubiegłym roku łącznie ponad milion złotych. W tym roku również Starostwo Powiatowe w Kielcach pozyskało na ten cel najwięcej środków. Widać to zaangażowanie i za to dziękuję – mówił Andrzej Michalski, dyrektor PFRON w Kielcach.

– Bardzo dziękuję, że Starostwo Powiatowe w Kielcach tak aktywnie wspiera osoby z niepełnosprawnością i pracodawców, którzy zdecydowali się dać im szansę. To jest inwestycja i w kapitał ludzki, ale też w ludzkie marzenia i życiowe plany – powiedział senator RP Krzysztof Słoń.

– To są środki rządowe. Dobrze, że one są, bo osoby z niepełnosprawnością radzą sobie wspaniale konkurując na rynku pracy z osobami pełnosprawnymi. W tym roku już 1 mln 100 tysięcy złotych przeznaczyliśmy na ten cel. Ze wsparcia skorzystało 21 osób. Mamy jeszcze 600 tysięcy złotych, dlatego apeluję do osób niepełnosprawnych, aby się zgłaszały – mówił Stefan Bąk, członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Dzięki podpisanym dziś umowom, pieniądze trafią m.in. do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie na utworzenie stanowiska pracy – ogrodnik.

– Mamy 73 pracowników, w tym kilkunastu z niepełnosprawnością. Dzisiaj też tworzymy nowe stanowisko pracy dla osoby niepełnosprawnej, żeby realizowała swoje marzenia, pasje, a przede wszystkim, żeby czuła się potrzebna – poinformował ks. dr Sylwester Robak, dyrektor domu.

Zadania dotyczące rehabilitacji zawodowej wynikające z Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych realizuje Powiatowy Ośrodek Zatrudnienia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Galeria

Aktualności

Warsztaty świąteczne w Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie. Piękne wianki i radość tworzenia

W Centrum Kultury i Bezpieczeństwa w Zajączkowie odbyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których mieszkańcy mieli okazję nauczyć się zdobienia...

Polecamy