piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaAktualnościKolejne sukcesy Badmintonistów trenujących w UKS Morawica

Kolejne sukcesy Badmintonistów trenujących w UKS Morawica

Jan Frańczak i Marta Tomaszewska reprezentujący UKS Morawica w grze mieszanej mixt wywalczyli pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików, który odbył się w Zamościu w dniu 01.10.2016 r.

Mateusz Frańczak i Piotr Tomaszewski reprezentanci UKS Morawica zdobyli pierwsze miejsca w grach pojedynczych, natomiast Jan Frańczak oraz Marta Tomaszewska zdobyli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych podczas Festiwalu Badmintona, który odbył się 08.10.2016 r. w Suchedniowie.

Podczas Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Badmintonie, które odbyły się 25.10.2016 r. w ZagnańskuHanna Olszewska oraz Natalia Korban zdobyły trzecie miejsce.  Natomiast  Michał Kaczmarski i Dominik Robak zajęli piąte miejsce. Zawodnicy reprezentowali  SP w Morawicy. Dzień później tj. 26.10.2016 r. w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej „Gmimnazjada” również w Zagnańsku reprezentacja chłopców z Gimnazjum z Morawicy w składzie Wojciech Lurzyński i Dawid Rudnicki zdobyła pierwsze miejsce i tym samym będzie reprezentować Województwo Świętokrzyskie w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Suwałkach.

Szczęśliwie również zakończył się Ogólnopolski Turniej Młodzików dla Jana Frańczaka i Marty Tomaszewskiej, którzy zajęli pierwsze miejsce w mixt, natomiast drugie miejsce w deblu wywalczyła Marta Tomaszewska wraz z Oliwią Kocz reprezentującą UKS Zagnańsk.

Serdecznie gratulujemy wszystkich zwycięzcom jak również trenerowi Panu Andrzejowi Kowalskiemu, który z ogromna pasja i zaangażowaniem trenuje młodych zawodników.

Życzymy wszystkim dalszych sukcesów sportowych!