piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaSportKolejne regaty i kolejne sukcesy uczniów Szkoły w Bilczy

Kolejne regaty i kolejne sukcesy uczniów Szkoły w Bilczy

W sobotę i niedzielę 17-18 lipca odbyły się w Tarnobrzegu „Mistrzostwa Podkarpacia o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego”. Były to regaty klasy Optimist klasy A i B.

Aleksander Skowroński w 6 rozegranych wyścigach, aż 3 razy zameldował się na 1 miejscu i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu.

W regatach startowała również Urszula Skowrońska, która od tego sezonu pływa już w grupie A i wywalczyła 3 miejsce w klasyfikacji open oraz pierwsze miejsce wśród dziewczyn. Ula już w sierpniu będzie reprezentować nasze województwo w Mistrzostwach Polski w Pucku. Trzymamy kciuki.

Swoją przygodę z żeglarstwem od niedawna rozpoczął najmłodszy z rodzeństwa. Niespełna siedmioletni Mateusz ścigał się w grupie z bratem i wywalczył sobie 9 miejsce zostawiając za sobą dużą flotę.